MS Budapest deň tretí Dnes sa rozbehli aj hlavné súťaže jednotlivcov. Hneď ráno začínali ženy, po nich muži. Táňa mala nepríjemnú skúsenú Severo-kórej

Podobné dokumenty
Tento report je za štvrtý aj piaty deň. V stredu večer sa končil program neskoro a ja som ešte cestoval domov. Keďže dnes som už musel do roboty (hoci

Kreatívna kampaň pre

N desitka.indd

Časť prvá: Obvodné kolo, Dolný Kubín Školský bedminton po roku Aj v tomto školskom roku sa bedmintonisti našej školy popasovali s rastúcou konkurencio

Zdravé sebavedomie odzrkadľuje spôsob, akým vidíme sami seba. Ak sa chceme stať sebavedomejšími ľuďmi, musíme zmeniť to, čo si myslíme sami o sebe, ak

1,4 milióna hladujúcich detí 1,4 milióna príbehov Aj vďaka Vašej podpore to môžu byť príbehy so šťastným koncom Priniesol som ho do nemocnice v náručí

The Mind Staňme sa jednotným celkom! Wolfgang Warsch Hráči: 2-4 osôb Vek: od 8 rokov Trvanie: cca 15 minút Všetci hráči tvoria jeden tím. V prvom kole

FELBER CUP 2019 turnaj žiakov 5. ŠHT Skalica Účastníci turnaja : MHKM Skalica, n.o. HC Slovan Bratislava - modrí HC Slovan Bratislava - bie

Súťaž Vráťme knihy do škôl je tu už po 8-krát! O súťaži Občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s partnermi internetové kníhkupectvo abcknih

SLOVENSKÝ STOLNOTENISOVÝ ZVÄZ, ČERNOCKÉHO 6, BRATISLAVA

”Reel Gems”

2_detsky pesibus v Novakoch_Putiska Ivan

Uloha trenera - V. Orszagh

SK MATEMATICKA OLYMPIADA 2010/ ročník MO Riešenia úloh domáceho kola kategórie Z4 1. Doplň do prázdnych políčok čísla od 1 do 7 každé raz tak,

TRÉNINGOVÝ PLÁN TÝŽDEŇ PRVÝ TRÉNING 1 Toto nie je plnohodnotný tréning, ale ide o doplnok k hodinám telesnej výchovy, aby ste lepšie zvládli testovaci

gameDescription_bigApple

Aplikace matematiky- záverečná práca Juraj Bodík 28. septembra 2017 Definície Žena - objekt ohodnotený celým číslom. Každé dve ženy sa dajú porovnat a

ĽAHKO. BEZ NÁMAHY. BEZ ÚNAVY. Naša patentovaná vysokotlaková pištoľ EASY!Force citeľne odľahčí vaše kĺby a svaly. PROFESSIONAL VYSOKOTLAKOVÉ ČISTIČE

MEN Kvapka informácií pre chlapcov

STANOVY

Telovýchovná jednota LOKOMOTÍVA VRÚTKY Švermova 10, Vrútky VYHODNOCOVACIA SPRÁVA Stolný tenis do škôl Vypracoval: Bc. Rudolf Bukovin

PRÍPRAVA NA VEDENIE VÝCHOVNO- VZDELÁVACÍCH ČINNOSTÍ V MŠ HRY A HROVÉ ČINNOSTI PODĽA VÝBERU DETÍ ZARIADENIE: MŠ Dr. Jasenského EP A. Kmeťa 17 NÁZOV TRI

(07) Rekonštrukcia Mierového námestia kamenná dlažba alebo trávnik? sa na mestskom úrade v Trenčíne uskutočnilo stretnutie zástupcov volnéh

PRÍRUČKA KAPITÁNA DRUŽSTVA 2018

PREČO STAVAŤ Z POROTHERMu?

SMART Brain-worksopy-1

Snímka 1

Základná škola, Školská 389, Sačurov Mesačník sačurovských žiakov zameraný na rozvoj čitateľskej gramotnosti. 2019

MEMO 98

VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉ NARIADENIE MESTA Zvolen č

Dejepis extra 7/2016 Časopis nielen pre tých, ktorí majú radi históriu. Nedívajme sa iba pod nohy Na nádvorí Oblastného výboru Slovenského zväzu proti

Propozicie na BA Cup 2018.pdf

NITRIANSKY STOLNOTENISOVÝ ZVÄZ R O Z P I S 2016/ Riadenie : Výkonný výbor NSTZ prostredníctvom svojej ŠTK. 2. Predpis : Hrá sa podľa Pravidiel

E H F - NÁVRH NA ZMENU A PRISPOSOBENIE PRAVIDIEL HÁDZANEJ IHF PRE VETERÁNOV

MEDZINÁRODNÁ NOHEJBALOVÁ ASOCIÁCIA (UNIF)

STREDNÁ PRIEMYSELNÁ ŠKOLA STROJNÍCKA DUKLIANSKA 1, PREŠOV Názov záverečnej témy (Názov futbalového klubu) Záverečný projekt Predmet: Aplikovaná

Prezentácia programu PowerPoint

Vzorové riešenia úlohy 4.1 Bodovanie Úvod do TI 2010 Dôvod prečo veľa z Vás malo málo bodov bolo to, že ste sa nepokúsili svoje tvrdenia dokázať, prič

Všetci by sme mali byť feminist(k)ami (Ukážka)

DOHOVOR RADY EURÓPY O PREDCHÁDZANÍ NÁSILIU NA ŽENÁCH A DOMÁCEMU NÁSILIU A O BOJI PROTI NEMU Istanbulský dohovor V BEZPEČÍ V BEZPEČÍ PRED STRACHOM PRED

Web verzia_ecp

Letné aktivity 2019 Motto letných aktivít : Čo môžem urobiť ja, aby som pretváral svet okolo seba? Júl 2019 Prvý týždeň: prihlasovanie sa na

Web

Nová éra Microsoft Dynamics 365 v IT spoločnosti GAMO Vďaka dodanému riešeniu sme pomohli zlepšiť fungovanie kľúčových oblastí

Protokol o kolaudácii hál a telocviční pre súťaže SBA v súťažnom ročníku 2017/2018

Microsoft Word - visegrad_2011_aug.doc

PRAVIDLÁ 4-KOVÉHO VOLEJBALU

PowerPoint Presentation

Informácie z Výkonného výboru SZK Zo dňa VV súvislosti s poriadaním súťaží SZK od schvaľuje: - používanie systému nového súťažn

4:00-4:30 min/km FIT NA JESEŇ Tréningový plán pre rýchle bežkyne 4:30-5:00 min/km Vitaj, poď s nami trénovať podľa plánu! Cieľom jesenného tréningu je

MEDITERANO PAXTOUR Cup 2012 neoficiálne medzinárodné amatérske majstrovstvá seniorov vo štvorhre v tenise Usporiadateľ turnaja: CK PAXTOUR Slovakia Mi

Slovenský zväz dráhového golfu Junácka 6, Bratislava , Slovensko VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z TURNAJA Majstrovstvá SR a 7. kolo ligy Dátum: 26

(Microsoft Word - Povinnosti organiz\341torov ligov\375ch stretnut\355 MEX, ZEX, JEX, M1, Z1.doc)

Microsoft Word - MAT_2018_1 kolo.docx

6+1 RATANOVÝ SET HNEDÝ MATNÉ SKLO

Správy ŠTK

ŠKST RUŽOMBEROK MILDEHO MEMORIÁL O PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA 54. ROČNÍK 7. SEPTEMBRA 2019

SpelwerkAad.fm

Prítomnosť príbuzných postihnutého pri kardiopulmonálnej resuscitácii

Microsoft Word - Predpis_MSR_SZ__8__ doc

novinky spravodaj školskej hokejbalovej ligy ročník 2005/06 vydáva T-Com Skvelé načasovanie! Krajské kolá T-Com Streethockey sa hrali zväčša v krásnom

MSR_rany_2019.pdf

Návod na použitie akupresúrnej podložky Iplikátor Návod zo srdca pre vás napísal Miroslav Macejko špecialista na cvičenie Tento návod informuje o tom,

Výročná správa JA Firmy M-GROUP

ALBATROS_MEDIA

N á v r h

V jedinej lekcii Meno: 1 Ako reagujete na profesionálne médiá? Pracujte vo dvojiciach a pripravte sa na hranie rolí. Označte sa ako Osoba A a Osoba B.

Aktivity zvonku ŽIVÉ ŽRALOKY Veľkým zážitkom pre našich klientov bola návšteva mobilného akvária s morskými dravcami, ktoré bolo v dňoch apríl

ZLL-Sport, s. r. o., Borinská 23/A, Bratislava, tel. 02/ , AMATÉRSKA HOKEJOVÁ LIGA IceArena 4. ročník 2018/2019 PRAVID

SLOVENSKÝ ŠACHOVÝ ZVÄZ Vyhlasuje v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom a primátorom mesta Topoľčany Ing. Petrom Balážom a Šachovým zväzom Nit

ECLECTIC BORŠA HCP DAY 2019 Propozície V Hrubej Borši, , ŠTK GKBO

MESTO MARTIN - Mestské zastupiteľstvo mesta Martin Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine konané dňa Názov materiálu: Pln

velryby2_pravidla_FINAL_SK-tisk.indd

untitled

Občianske združenie SPK Medveď Občianske združenie SPK Medveď Posedenie pri jedličke + turnaj v stolnom tenise 2017

Microsoft Word - Študijný sprievodca šermiarskych pravidiel.DOC

Vyhodnotenie zrazu reprezentačného družstva SR - Správa hlavného trénera

QFH anténa pre príjem skcube Publikované: , Kategória: HAM - Technika Vypustenie družice SkCube určíte pritiahlo pozorno

Univerzita Komenského v Bratislave Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Ročníkový projekt (1) Herňa Študijný odbor: Aplikovaná informatika Autor :

(6. Pr\355loha k 1. zmene rozpo\350tu RTVS na rok 2017 DEF.xlsx)

Resolution

ORGANIZUJETE SPOLOČENSKÉ PODUJATIE?PREČO BY NEMOHLO BYŤ BEZ STAROSTÍ AJ PRE VÁS? VENUJTE SA SVOJIM HOSŤOM A STAROSTI JEDNODUCHO NECHAJTE V INSPIRO...V

Microsoft Word - mnohouholnik.doc

Prieskum PAS a INEKO o návrhu Ministerstva financií SR na prelomenie bankového tajomstva 10. septembra 2018 Podnikatelia odmietajú návrh na prelomenie

Kedy sa predné koleso motorky zdvihne?

Pentura Mini LED |

Prepis:

MS Budapest deň tretí Dnes sa rozbehli aj hlavné súťaže jednotlivcov. Hneď ráno začínali ženy, po nich muži. Táňa mala nepríjemnú skúsenú Severo-kórejku a Baška mladú Srbku Lupulescu. Baška konečne ako prvá z našich na TV stole. Táňa nezačala zle, ale súperka bola veľmi istá vo výmenách. Bol to typ hráčky, ktorá nehrala príliš rýchlo, skôr s veľkou istotou vo výmenách. Takže bolo treba veľkú trpezlivosť aj od Táni a napracovať sa na každý bod. To sa jej nie vždy darilo, súperka ju nútila k chybám. Prvý set si tak postupne vytvorila náskok a vyhrala pomerne jednoznačne. V druhom sete však Táňa dokázala zlepšiť hru a vo výmenách to bolo 50-50. Síce neustále doťahovala, ale držala tesný stav a stále šancu na výhru v sete. Nakoniec ho však prehrala v koncovke. Odvtedy Táňa znervóznela a začal trochu zbytočne komentovať niektoré svoje chyby. Ďalšie sety mali podobný obraz, Kórejka už bola trpezlivejšia a pokojnejšia a nakoniec zaslúžene vyhrala 4-0. Hneď nato Baška nastúpila proti Srbke Lupulescu. Baška bola favoritka, mladá súperka však začala útočne a veľmi precízne. Bašku nepúšťala do jej nebezpečného backhandu, skôr jej tlačila hru cez telo a Baška tam robila viac chýb. Baška doťahovala, ale prehrala. V druhom sete Baška zlepšila hru, bola aktívnejšia a takmer celý set viedla. Aj keď len o tri lopty. Škoda, že sa jej nepodarilo vybudovať väčší náskok, lebo v závere súperka dotiahla a nakoniec aj set v koncovke vyhrala. Toto bol pomerne dôležitý moment zápasu. Napriek tomu, že Baška v ďalšom sete začala opäť aktívne a tentokrát aj náskok zvyšovala. Dokázala byť lepšia vo výmenách a tvrdo zaončovať. Vo štvrtom sete však opäť Baška trochu stvrdla a súperka opäť začala hrať takticky dobre. Srbka vyhrala 11_7 a vyzeralo to zle. Vtedy však Baška dokázala zlepšiť hru a začala zápas vyrovnávať. Dokázala sa opäť presadzovať kvalitným backhandom. Našťastie aj súperka jej začala hrať viac tam. Dva kvalitne odohrané sety od Bašky a stav bol 3-3. V siedmom sete sa obe hráčky ťahali až do koncovky. Za stavu 9-8 však Baške zlyhal backhand, ktorý pravdepodobne trochu uponáhľala. Následne mala dva servisy k dispozícii, tak sme verili, že výhodu využije. Prišlo však veľmi nešťastné prasiatko a Srbka hneď prvý mečbal vďaka Baškinej chybe využila. Ľubo nastúpil v prvom kole proti Yiangou z Cypru. Kto by si pomyslel, že Cyperčan bude prechádzka bol by prekvapený. Kvalitne útočne vybavený hráč s výborným kontratopspinom z oboch strán. Ľubo si však vybudoval 5-bodový náskok svojou technickou hrou. Ten však v závere stratil a navyše set rehral, čo vyzeralo nepríjemen. Aj preto, že súper zjavne ožil. Našťastie Ľubo v druhom sete ukázal odolnosť, vo výmenách zahral tiež kvalitne a dokázal bodovať. Postupne set vyhral a ďalší hneď ľahko tiež. Vo štvrtom sete si znova začal budovať náskok, ale po súperovom time-oute akoby trochu zastal a ten dotiahol. Našťastie sa Ľubo perfektne skoncentroval na koncovku a vyhral. V ďalšom sete už bolo vidieť, že Ľubo si ide po výhru. V tomto zápase veľmi dobrým a koncentrovaným výkonom dokázal vyhrať napriek nepríjemnosti v prvom sete. Wang nastúpil proti Lindovi a verili sme, že ten nebude vedieť na obranu. Ten tri sety vydržal byť veľm nepríjemný. Najmä výbornému príjmu, keď často zabodoval aj bombou z príjmu. A tiež silnými topspinami, ktorými doázal často bodovať. Na druhej strane však bol citlivý na Wangovu zmenu rotácie a obranou tak robil Wang body, ak dokázal chytiť ten prvý topspin. Po výhre v treťom sete a vedení 2-1 už Wang dominoval a zápas si dotiahol k výhre. Do štvorhry o postup medzi 16 nastúpili Wang so Sašom proti Tajpejcom Chen a Chuang. To sú poprední singloví hráči, ale aj skvelá štvorhra. Bolo to vidieť aj pri stole, veľa šancí našim nedávali. Dokázali ich rozbehať, ani obrana im nerobila veľké problémy. Naši sa opäť snažili hrať variabilne, prechádzali medzi obranou a útokom, Sašo striedal blok s príležitosťami prechádzať. Prvé dva sety

boli vyrovnanejšie, ako ukazuje výsledok a iba pár chýb v zlomových momentoch rozhodlo. Od tretieho setu už to bola jasná záležitosť a aj Wang sa už trošku sústreďoval an nasledujúcu dvojhru. V ďalšom kole dvojhry najprv nastúpil Ľubo Pištej, žreb mu prisúdil Bolla. Ľubo tentokrát robil viac chýb. Často aj keď sa dostal do výmeny a zahral v nej dobre, pokazil zakončenie. Navyše Boll veľmi dobre servoval, neustále veľmi variabilne. Dal Ľubovi málo šancí na zdramatizovanie a Ľubo ich nedokázal využiť. V druhom sete si Ľubo vypracoval až 4-bodový náskok, Boll však otočil. V ďalšom set rovnako po 3-bodovom náskoku Ľuba. Celkovo jasná prehra 0-4. Ostávalo posledné želiezko v ohni Wang. Proti Pitchfordovi mal bilanciu veľmi vyrovnanú, aj keď naposledy prehrl. V príprave na zápas si s trénerom na videozázname povedali niektoré veci, týkajúce sa obrany a útoku a Wang si ich vzal k srdcu. Hlavne viac chytať a pri útoku byť trpezlivejší, nehrať bomby, radšej trošku zvolniť ale hrať kvalitný a umiestnený topspin. Po zápase Wang spokojne skonštatoval, že to fungovalo. Wang zahral v tomto zápase vynikajúco. Prvý set skvelá obrana a využívanie príležitostí na prechod do útoku, ten veľmi precízny. Diváci, pomerne veľká slovenská enkláva, si ozaj prišli na svoje. Ďalší set bol boj o každú loptu. Obaja sa stále ťahali. Wang však v závere výborne dvakrát chytil backhandom nárazom a zabodoval. Rovnako pri setbale, kedy Pitchford zahral pri opakovanom útoku za stôl. V treťom sete Wang pokračoval. Zmenami rotácie pri obrane bodoval a postupne si vypracoval až 4-bodový náskok. Keď si Pitchford zobral time, Wang akoby počas prestávky stuhol a zrazu Angličan vyrovnal. Začal aj podávať viac z forehandovej strany a podaním nútil Wanga odkrývať si stôl, kam sa potom snažil útočiť. Wang však opäť set v koncovke vydrel a opäť vďaka zmenám rotácie, ktoré súper nevedel čítať. Posledný set si už náš hráč postrážil a na radosť divákov postúpil medzi 32. Treba vyzdvihnúť jeho bojovnosť a koncentráciu v tomto zápase, po tejto stránke bol jeho výkon perfektný. Stredajší program, už iba na 8 stoloch (od obeda dokonca iba v hlavnej hale na 4 stoloch) : 10.00 mix Ľubo-Baška proti Fegerl-Polcanová stôl č. 7 17.00 dvojhra Wang An Ji Song (KLDR) stôl 4 Okolo 19.30 zmiešaná štvorhra v prípade raňajšej výhry Držte našim palce!!!