BULLETIN_DAC DUNAJSKA STREDA_web

BULLETIN_RUZOMBEROK_nahlad2

BULLETIN_SERED

Spravoda KE-TV

FELBER CUP 2019 turnaj žiakov 5. ŠHT Skalica Účastníci turnaja : MHKM Skalica, n.o. HC Slovan Bratislava - modrí HC Slovan Bratislava - bie

SLOVENSKÝ STOLNOTENISOVÝ ZVÄZ, ČERNOCKÉHO 6, BRATISLAVA

STREDNÁ PRIEMYSELNÁ ŠKOLA STROJNÍCKA DUKLIANSKA 1, PREŠOV Názov záverečnej témy (Názov futbalového klubu) Záverečný projekt Predmet: Aplikovaná

BULLETIN_SLOVAN_FK Sutjeska Niksic_pressNAHLAD

Zdravé sebavedomie odzrkadľuje spôsob, akým vidíme sami seba. Ak sa chceme stať sebavedomejšími ľuďmi, musíme zmeniť to, čo si myslíme sami o sebe, ak

Letné aktivity 2019 Motto letných aktivít : Čo môžem urobiť ja, aby som pretváral svet okolo seba? Júl 2019 Prvý týždeň: prihlasovanie sa na

(Microsoft Word - Povinnosti organiz\341torov ligov\375ch stretnut\355 MEX, ZEX, JEX, M1, Z1.doc)

BULLETIN_PAOK FC & MSK ZILINA_pre WEB

BULLETIN_DUNDALK & ZLATE MORAVCE_press nahlad

untitled

SKYBOX_290x200_GOLD_press

4:00-4:30 min/km FIT NA JESEŇ Tréningový plán pre rýchle bežkyne 4:30-5:00 min/km Vitaj, poď s nami trénovať podľa plánu! Cieľom jesenného tréningu je

Propozicie na BA Cup 2018.pdf

N desitka.indd

ŠTK ZsFZ opakovane oznamuje všetkým FO, že VŠETKY podania na komisiu (od 1

Snímka 1

N á v r h

Utorok ročník číslo 175 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca 1 X Feronikeli S

ZLL-Sport, s. r. o., Borinská 23/A, Bratislava, tel. 02/ , AMATÉRSKA HOKEJOVÁ LIGA IceArena 4. ročník 2018/2019 PRAVID

Uloha trenera - V. Orszagh

Spravodaj Samorin

Sobota ročník číslo 202 cena 0,80 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Futbalisti Slovana sa tešia v Európskej lige n

Aktivity zvonku ŽIVÉ ŽRALOKY Veľkým zážitkom pre našich klientov bola návšteva mobilného akvária s morskými dravcami, ktoré bolo v dňoch apríl

Bez názvu-1

N á v r h

Športové výsledky Plávanie 2014

MESTO MARTIN - Mestské zastupiteľstvo mesta Martin Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine konané dňa Názov materiálu: Pln

Pondelok ročník číslo 203 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca 1 X M. Čilič

Microsoft Word - Vyžrebovanie_súťaží_SZH_ doc

MS Budapest deň tretí Dnes sa rozbehli aj hlavné súťaže jednotlivcov. Hneď ráno začínali ženy, po nich muži. Táňa mala nepríjemnú skúsenú Severo-kórej

untitled

SK MATEMATICKA OLYMPIADA 2010/ ročník MO Riešenia úloh domáceho kola kategórie Z4 1. Doplň do prázdnych políčok čísla od 1 do 7 každé raz tak,

V jedinej lekcii Meno: 1 Ako reagujete na profesionálne médiá? Pracujte vo dvojiciach a pripravte sa na hranie rolí. Označte sa ako Osoba A a Osoba B.

Podporte ReprezentÁciu Slovenska na MS v Pardubiciach

Všetci by sme mali byť feminist(k)ami (Ukážka)

bergerove tabulky SZFB_19_20.xls

Microsoft Word - Predpis_MSR_SZ__8__ doc

Spravodaj KE-PB

bod_9_podnikatelsky_plan

Sobota ročník číslo 179 cena 0,80 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Ján Mucha prezident SFZ? Superšanca

bulletin A5.cdr

rozpis zapasov_MEX SZFB_18_19.xls

MESTSKÝ ÚRAD V ŽILINE Materiál na rokovanie pre Mestské zastupiteľstvo v Žiline Číslo materiálu: /2019 K bodu programu Finančná analýza nákladov a prí

Súťaž Vráťme knihy do škôl je tu už po 8-krát! O súťaži Občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s partnermi internetové kníhkupectvo abcknih

untitled

untitled

TS - Budúcnosť autobusovej dopravy SAD Žilina je samozrejmá súčasť našich životov ǀ Žilina ǀ Tlačová správa SAD Žilina, a.s. Spoločnosť Slov

Slovenský zväz dráhového golfu Junácka 6, Bratislava , Slovensko VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z TURNAJA Majstrovstvá SR a 7. kolo ligy Dátum: 26

2_detsky pesibus v Novakoch_Putiska Ivan

Klub kresťanskej mládeže, Močenok, občianske združenie VÝSLEDKY 1. KOLA VIII. ročníka Hokejbalovej ligy Pastoračného cent

PowerPoint Presentation

Občianske združenie SPK Medveď Občianske združenie SPK Medveď Posedenie pri jedličke + turnaj v stolnom tenise 2017

Časť prvá: Obvodné kolo, Dolný Kubín Školský bedminton po roku Aj v tomto školskom roku sa bedmintonisti našej školy popasovali s rastúcou konkurencio

Názov športovej organizácie: Názov zasadajúceho orgánu: Číslo zápisnice: SFZ/DK/14/2016 ZÁPISNICA z hlasovania per rollam Disciplinárnej komisie SFZ D

Plán a koncepcia práce CTM západ 2018 Obsah 1 Krátky popis doterajšej športovej a trénerskej činnosti Športová činnosť Trénerská čin

(07) Rekonštrukcia Mierového námestia kamenná dlažba alebo trávnik? sa na mestskom úrade v Trenčíne uskutočnilo stretnutie zástupcov volnéh

VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉ NARIADENIE MESTA Zvolen č

Vyhodnotenie zrazu reprezentačného družstva SR - Správa hlavného trénera

Správa o činnosti

Z á p i s n i c a zo zasadnutia Komisie školstva, práce s deťmi, mládežou a športu pri Mestskom zastupiteľstve v Banskej Štiavnici konaného dňa

untitled

10-4 promo

Pondelok ročník číslo 65 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Trenèín chrlí oheò a síru A žiada pre nitrian

Výročná správa JA Firmy M-GROUP

WCP_SK_WF2014_pozvanka_STRANKY.indd

novinky spravodaj školskej hokejbalovej ligy ročník 2005/06 vydáva T-Com Skvelé načasovanie! Krajské kolá T-Com Streethockey sa hrali zväčša v krásnom

untitled

untitled

Microsoft Word - Newsletter-49.docx

Hlavný kontrolór Mesta Trebišov Číslo: 33 Materiál určený na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Trebišove dňa: Názov materiálu: Správa o

Streda ročník číslo 123 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Schmiedlovej Strana 24 a 25 premárnená šanca S

Slovenský zväz dráhového golfu Junácka 6, Bratislava 8ňŇ 80, Slovensko VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z TURNAJA 1.ligy SR Ň01ň/Ň014 5.kolo Dátum:

untitled

Súťažný poriadok futbalu z 30. apríla 2015 v znení SP z 21. júna 2015, SP z 8. marca 2016, SP zo 6. júla 2016 a SP z 28. júna 2017 OBSAH PRVÁ ČASŤ - V

SLOVNAFT CUP Slovnaft Cup 2012/2013 Finále MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 1 futbalová cesta do Európy MŠK Žilina vs. ŠK Slovan Bratislava Finále:1.

Štvrtok ročník číslo 142 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android APOEL Strana 2 Tehelné pole? Ak belasí vyradi

untitled

SLOVENSKÁ EXTRALIGA GOLFU 2016 ( PROPOZÍCIE ) PREAMBULA SLOVENSKÁ EXTRALIGA GOLFU (ĎALEJ LEN ELG ) JE DLHODOBÁ SÚŤAŽ DRUŽSTIEV, KTORÉ REPREZENTUJÚ GOL

SLOVENSKÁ GOLFOVÁ ASOCIÁCIA v spolupráci s Golfovým klubom Borša vyhlasuje Medzinárodné majstrovstvá Slovenska mužov a žien v hre na rany 2018 podporo

untitled

Microsoft Word - Príloha P2 - zadania pracovných listov pre 6. ročník

Streda ročník číslo 182 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca 1 X Basaksehir O

b caaaf55eae9b64e61d1fc816e6d52ae1312aed ec20.xlsx

Utorok ročník číslo 199 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Valábik mi netelefonoval Hokejový útočník LIBO

untitled

untitled

Prepis:

ZÁPASOVÝ BULLETIN ŠK SLOVAN BRATISLAVA Jarná časť Sezóna 2018/2019 7.4. 2019 15:00 3. KOLO NADSTAVBY FORTUNA LIGY O TITUL vs. TEHELNÉ POLE

Vítame všetkých fanúšikov na Tehelnom poli. Po skvelom víťazstve nad Dunajskou Stredou sa po týždni opäť predstavíme doma. Naším súperom sú Michalovce, jedno z najväčších prekvapení ročníka, ktoré sa síce nečakane, ale absolútne zaslúžene dostali do nadstavby o titul. Líder súťaže privíta piaty tím ligovej tabuľky, súperov delí 29-bodový rozdiel. Z pohľadu formy z posledných desiatich zápasov sa však stretávajú dve najlepšie mužstvá Fortuna ligy! Slovan získal v posledných desiatich dueloch 28 bodov, Michalovce 23 bodov. Náš cieľ je jasný predĺžiť víťaznú sériu na deväť zápasov a urobiť ďalší krok k majstrovskej definitíve. Veríme, že nám k víťazstvu opäť pomôžete aj podporou z tribún a že znovu uspejeme spoločne, podobne ako pred týždňom v zápase s Dunajskou Stredou. Robíme maximum, aby ste sa na Tehelnom poli cítili príjemne a aby sme ďalej zlepšovali služby pre komfort fanúšika. SLOVAN DO TOHO! GENERÁLNY PARTNER HLAVNÝ PARTNER ZLATÍ PARTNERI STRIEBORNÍ PARTNERI: REKLAMNÍ PARTNERI: MEDIÁLNI PARTNERI:

WORLDSTAR

STO A JEDNA! Patrí k najsledovanejším hráčom v jarnej časti sezóny a nielen v rámci Slovana. S tlakom, ktorý je s tým spojený, sa však vyrovnáva vynikajúco napriek tomu, že len vo štvrtok dovŕšil plnoletosť. David Strelec futbalu veľa dáva a postupnými krokmi prichádza aj zaslúžená odmena. Práve proti nášmu dnešnému súperovi debutoval odchovanec belasých v najvyššej slovenskej súťaži. V nedeľu 5. augusta 2018 v Michalovciach šetril tréner Martin Ševela viaceré opory na súboj Európskej ligy s Rapidom Viedeň. Šancu tak dostali ďalší členovia kádra a tak trochu symbolicky na záverečných 17 minút vybehol na trávnik aj 17-ročný David Strelec. Svoj prvoligový debut si určite dobre pamätá každý futbalista, ten môj navyše nebol tak dávno. Bol som veľmi šťastný, že ma tréner poslal na ihrisko. Snažil som sa hrať čo najlepšie. Dostal som sa aj do jednej šance, žiaľ, nepremenil som ju. Dôležité však bolo, že sme udržali priaznivý stav a vyhrali 2:1. O to väčšiu radosť som mal zo svojho prvého zápasu v najvyššej súťaži, spomína talentovaný útočník. Dnes už je jeho bilancia úplne iná. Na konte má osem štartov a dva góly, v oboch doterajších dueloch skupiny o titul nastúpil v základnej zostave suverénneho lídra ligy. Pravdupovediac, na začiatku sezóny by som asi nepovedal, že sa mi toto podarí a som za to naozaj veľmi vďačný. Robím všetko pre to, aby som hrával čo najviac. Konkurencia v mužstve je veľká, takže musím podávať kvalitné výkony, aby som sa v ňom udržal, prízvukuje slovenský reprezentant do 21 rokov. K osemnástym narodeninám si žiadne špeciálne želania nedával, veľkú radosť mu spravila nová päťročná zmluva, ktorú so svojím materským klubom podpísal práve v tento deň. Moje pocity sú len a len pozitívne. Je to môj prvý veľký kontrakt. Som vďačný klubu, rodičom, ale samozrejme aj trénerom, ktorí ma viedli v mládežníckych kategóriách Slovana. Je to aj záväzok, budem sa snažiť, aby som ich všetkých nesklamal. Osemnásť rokov je dôležitým momentom v živote človeka. Už to asi začína byť vážnejšie, lebo som zodpovedný za svoje činy (smiech, pozn.). Želám si hlavne to, aby som bol zdravý a šťastný.

Bratislavského rodáka by určite potešilo aj to, keby svoj prvý dospelý gól strelil na Tehelnom poli. Možno už dnes do siete Zemplína. Nemyslím si, že to bude ľahký zápas. Michalovce asi budú hrať v hlbšom bloku a čakať na brejky. V tejto sezóne už párkrát prekvapili favoritov, takže si na nich musíme dať pozor. V tíme však máme veľkú kvalitu na to, aby sme pokračovali vo víťaznej sérii. Všetci sa už veľmi tešíme na ďalší zápas na Tehelnom poli. Je to niečo úplne iné ako zápasy na Pasienkoch alebo vonku. Sto a jedna! Pred tribúnami plnými našich fanúšikov sa hrá neporovnateľne lepšie. Aj touto cestou im chcem odkázať, že sme im veľmi vďační za podporu. Dúfam, že to takto vydrží a že im budeme ďalej robiť radosť. Tri body z dnešného stretnutia by belasých priblížili už doslova na dosah k titulu. David Strelec má navyše šancu na skutočný unikát dva majstrovské triumfy v jednej sezóne. Na jeseň ešte ťahal svojimi gólmi starších dorastencov Slovana a s 21 presnými zásahmi je stále neohrozeným lídrom poradia kanonierov I. dorasteneckej ligy. Teraz už zverenci Vladimíra Gálu bojujú bez svojho najlepšieho zakončovateľa, no aj tak sa v úvode jari prepracovali na prvú priečku v tabuľke. Priznám sa, že mi je aj trochu ľúto, že chalanom už nemôžem pomôcť, ale možnosť hrať prvú ligu medzi mužmi je samozrejme oveľa viac. Naďalej sme v kontakte, sledujem všetky ich zápasy a veľmi im držím palce, aby to zvládli a súťaž vyhrali. Takáto situácia nastala pri zatiaľ poslednom ligovom triumfe A-tímu Slovana v sezóne 2013/14. Majstrami Slovenska sa vtedy stali aj naši starší dorastenci. Bolo by krásne, keby rovnaké double dostal najúspešnejší slovenský klub aj teraz ako darček k storočnici.

PO ZÁPASE OTVORENÝ FANSHOP NA NÁMESTÍ ŠTADIÓNA Aj po dnešnom zápase môžete navštíviť fanshop ŠK Slovan na námestí štadióna (od ulíc Bajkalská a Kalinčiakova), ktorý bude otvorený do 18:00. Vo fanshope sa môžete tešiť na viacero exkluzívnych klubových produktov. Novinkou vo fanshope je špeciálna edícia slovanistickej kávy CHUŤ VÍŤAZOV. Táto káva pochádza od domáceho výrobcu a praží sa priamo na Slovensku. Taktiež skrýva svoj vlastný belasý príbeh, ktorý si môžete prečítať na jej vonkajšom obale. Je to káva 100 % Arabica, pričom na výber máte buď zrnkovú, alebo namletú kávu. Hmotnosť jedného balenia je 250 gramov a cena je 10,90 eur. Na predchádzajúcom zápase ste vypredali všetky zásoby špeciálnej edície slovanistického piva. Nemusíte sa obávať, klub na dnešný duel doobjednal zásoby a preto si aj dnes môžete vo fanshope zakúpiť jedinečný set remeselných pív z pivovaru U Ábela. Tešiť sa môžete na výnimočné pivá SLOVAN, TEHELNÉ POLE a KRÁĽ BRATISLAVY. Vo fanshope si môžete zakúpiť aj originálne dresy Slovana, novú kolekciu klubového oblečenia značky adidas, pamätné mince, fanúšikovské šály, suveníry, knihu z edície Belasé legendy o Viktorovi Tegelhoffovi či aktuálne vydanie klubového magazínu. Pozývame vás do fanshopu na námestí štadióna, ktorý bude otvorený do 18:00. BEZHOTOVOSTNÁ PLATBA V BUFETOCH NA ZRÝCHLENIE OBSLUHY S prechodom na nové Tehelné pole zavádzame bezhotovostný spôsob platieb za občerstvenie v bufetoch. Účelom bezhotovostných platieb je predovšetkým zrýchlenie obsluhy v bufetoch a skrátenie čakacej doby na občerstvenie. Tento koncept sa už bežne používa na veľkých štadiónoch v západnej Európe. Na dnešnom zápase i v priebehu jarnej časti sezóny môžete využiť dva spôsoby platieb v bufetoch. Môžete zaplatiť vašou platobnou kartou alebo cash-less kartou. Cash-less kartu si zaobstaráte v dvadsiatich stacionárnych bodoch, ktoré sú rozmiestnené v priestoroch štadióna a označené nápisom Cash-less card. Rovnako si túto kartu môžete zaobstarať u hostesiek. Peniaze na cash-less kartu si nabijete v jednom z dvadsiatich stacionárnych bodov na štadióne prostredníctvom platobnej karty alebo hotovosti. Rovnako si ju v hotovosti môžete nabiť u hostesiek a na piatich samoobslužných automatoch, označených nápisom Cashcard. Peniaze na cash-less karte, ktoré nevyčerpáte na dnešnom zápase, môžete využiť na ďalších zápasoch ŠK Slovan a to až do 30. júna 2020. Pokiaľ si prostriedky chcete vyzdvihnúť z cashless karty, môžete tak urobiť v pokladnici na námestí štadióna od Bajkalskej a Kalinčiakovej ulice. 1234567890 CASHLESS CARD

TABUĽKA FORTUNA LIGY PO 2. KOLE NADSTAVBY Posledné vzájomné zápasy Slovana a Michaloviec: 1. 2. 3. Slovan Žilina Dun. Streda 20 14 13 4 6 6 0 4 5 60:20 44: 44:31 64 48 45 SEZÓNA 2018/19 3. KOLO: Michalovce Slovan 1:2 (0:2) Góly: Bednár Hološko, van Haaren 4. 5. 6. Ružomberok Michalovce Sereď 9 10 9 11 5 4 4 9 11 36:22 31:37 28:35 38 35 31 14. KOLO: Slovan Michalovce 6:0 (4:0) Góly: Moha 2, Šporar, Čavrič, Carrillo (vl.), Beskorovajnyj (vl.) 7. 8. 9. 10. 11. 12. Trnava Nitra Trenčín Podbrezová Zl. Moravce Senica 8 7 6 6 6 3 4 7 5 5 2 7 12 10 13 13 16 14 29:29 30:33 32:43 23:36 23:46 22:46 28 28 23 23 20 16 SEZÓNA 2017/18 9. KOLO: Slovan Michalovce 3:1 (1:0) Góly: Mareš, Hološko, Oršula Šimčák 20. KOLO: Michalovce Slovan 1:1 (1:0) Góly: Koscelník Čavrič ZAUJÍMAVOSTI PRED ZÁPASOM SLOVAN MICHALOVCE Slovan má výbornú vzájomnú bilanciu s Michalovcami. Z doterajších desiatich ligových stretnutí vyhrali belasí osem, dvakrát sa body delili. Skóre je 25:8 z pohľadu nášho tímu. Výsledok 6:0 z predchádzajúceho vzájomného duelu v novembri 2018 je pre Michalovce najvyššou prvoligovou prehrou spolu s debaklom 1:7 v Žiline v decembri 2016. Slovanisti vyhrali všetkých sedem zápasov so Zemplínom v Bratislave vrátane semifinálovej odvety v Slovenskom pohári 2016/17. NAJBLIŽŠÍ PROGRAM BELASÝCH Nedeľa 14. apríla o 15.00 4. kolo nadstavby Fortuna ligy MŠK ŽILINA ŠK SLOVAN Nedeľa 21. apríla o 15.00 5. kolo nadstavby Fortuna ligy ŠK SLOVAN MFK RUŽOMBEROK Sobota 27. apríla o 15.30 6. kolo nadstavby Fortuna ligy DAC DUNAJSKÁ STREDA ŠK SLOVAN DNEŠNÝ ZÁPAS ROZHODUJÚ: HLAVNÝ ROZHODCA: Pavel Ochotnický ASISTENTI ROZHODCU: Erik Weiss, Michal Tomčík ŠTVRTÝ ROZHODCA: Patrik Hrčka

SÚPISKA Brankári Narodený: 6.4.1997 Počet zápasov: Odohratých minút: 2160 Čisté kontá: 8 Narodený: 15.7.1991 Počet zápasov: 6 Odohratých minút: 540 Čisté kontá: 2 Narodený: 7.6.2000 Počet zápasov: 0 Odohratých minút: 0 1 Dominik Greif 30 Michal Šulla 31 Martin Trnovský Obrancovia Narodený: 27.4.1990 Počet zápasov: 25 Odohratých minút: 2186 Góly: 3 2 Mitch Apau Narodený: 18.6.1996 Počet zápasov: 6 Odohratých minút: 504 Góly: 0 17 Jurij Medveděv Narodený: 20.10.1991 Počet zápasov: 0 Odohratých minút: 0 Góly: 0 20 Stefan Stangl Narodený: 6.12.1992 Počet zápasov: 22 Odohratých minút: 1964 Góly: 1 Asistencie: 3 23 Arťom Suchockij Narodený: 16.4.1987 Počet zápasov: 5 Odohratých minút: Góly: 0 26 Richárd Guzmics Narodený: 2.6.1988 Počet zápasov: 26 Odohratých minút: 2266 Góly: 2 29 Vasil Božikov Narodený: 20.12.1994 Počet zápasov: 29 Odohratých minút: 2610 Góly: 1 Asistencie: 1 66 Kenan Bajrič

Stredopoliari Narodený: 10.2.1992 Počet zápasov: 23 Odohratých minút: 1738 Góly: 0 Asistencie: 2 6 Joeri de Kamps Narodený: 15.9.1993 Počet zápasov: 29 Odohratých minút: 2529 Góly: 12 Asistencie: 17 7 Moha Narodený: 15.6.1988 Počet zápasov: 13 Odohratých minút: 1043 Góly: 5 Asistencie: 3 8 Marin Ljubičič Narodený: 15.3.1991 Počet zápasov: 7 Odohratých minút: 405 Góly: 0 Asistencie: 1 10 Ibrahim Rabiu Narodený: 26.9.1995 Počet zápasov: 29 Odohratých minút: 1620 Góly: 3 Asistencie: 10 11 Dejan Dražič Narodený: 30.3.1993 Počet zápasov: 15 Odohratých minút: 1086 Góly: 0 Asistencie: 5 13 Nono Villar Narodený: 15.2.2000 Počet zápasov: 0 Odohratých minút: 0 Góly: 0 15 Denis Potoma Narodený: 17.3.1993 Počet zápasov: 22 Odohratých minút: 1481 Góly: 3 Asistencie: 6 27 Dávid Holman Narodený: 18.5.1994 Počet zápasov: 25 Odohratých minút: 1836 Góly: 4 Asistencie: 3 45 Aleksandar Čavrič Útočníci Narodený: 27.2.1994 Počet zápasov: 28 Odohratých minút: 63 Góly: 26 Asistencie: 5 9 Andraž Šporar Narodený: 17.3.1996 Počet zápasov: 15 Odohratých minút: 355 Góly: 2 12 Boris Cmiljanič Narodený: 30.11.1995 Počet zápasov: 1 Odohratých minút: 14 Góly: 0 21 Rafael Ratao Narodený: 4.4.2001 Počet zápasov: 8 Odohratých minút: 7 Góly: 2 David Strelec

ČELÍME INÝM MICHALOVCIAM NEŽ V NOVEMBRI Tréner Martin Ševela pred dnešným zápasom. Belasí chcú dosiahnuť svoje deviate víťazstvo po sebe, čím si už môžu priblížiť aj matematickú definitívu majstrovského titulu. Náš hlavný tréner si počas týždňa okrem štandardnej prípravy svojho mužstva pozrel pohárový duel Michaloviec v Žiline (1:1), z ktorého si odniesol poznatky aj smerom k dnešnému zápasu. Na jeseň sme Michalovce zdolali v Bratislave vysoko 6:0, mohol by sa podobný výsledok zopakovať aj dnes? Bolo by výborné, ak by sme dnes opäť zaknihovali vysoké víťazstvo. Od spomínaného zápasu však Michalovce urobili výrazný herný i výsledkový pokrok. Postupne sa rozbehli, vhodne doplnili káder, pričom všetko sa točí okolo kapitána Žofčáka, ktorý stále preukazuje svoju kvalitu a pre tím je veľmi platný. Sledoval som ich v pohárovom zápase v Žiline, kde pôsobili naozaj kompaktným dojmom, dobre vychádzali z defenzívy do rýchlych brejkov. Tieto poznatky som v rámci prípravy ponúkol aj hráčom, aby vedeli, čo môžu na ihrisku očakávať. Nečaká nás nič jednoduché. Po víťazstve nad Dunajskou Stredou sme opäť odskočili najbližším prenasledovateľom a už v najbližších kolách môžeme spečatiť majstrovskú definitívu. Nie je to však jediný cieľ, ktorý máme... Presne tak. Zisk titulu je hlavným cieľom a definitívu chceme pridať čo najskôr. Sú pred nami však aj ďalšie, čiastkové ciele. Chceme, aby mal Dominik Greif najviac vychytaných čistých kont zo všetkých brankárov v súťaži a aby Andraž Šporar prekonal rekord kráľa ligových kanonierov. Zároveň si prajeme čo najviac víťazstiev a radi by sme natiahli našu šnúru bez prehry. Vnímate, že prechodom na Tehelné pole sme získali dvanásteho hráča z tribún? Je to hlavne fanúšikmi, ktorí boli na doterajších domácich zápasoch úžasní. Štadión je krásny, ale práve naši priaznivci ho zaplnili a priniesli skutočnú futbalovú atmosféru. Keď som medzi hráčmi a počujem ich debaty, tak vnímam, ako si sami vážia takúto skvelú podporu. Na otvorený tréning pred Dunajskou Stredou prišlo cez 1500 fanúšikov, čo je pre nás neskutočná motivácia. Ľudia sú naším dvanástym hráčom a verím, že to ukážu aj dnes. Čo urobiť pre to, aby fanúšikovia naďalej navštevovali zápasy v takomto počte? V prvom rade my musíme ukázať kvalitu na ihrisku. Pokiaľ bude naša hra zodpovedať určitým parametrom, predvedieme pekné akcie a potvrdíme to aj výsledkami, tak môžeme ľudí udržať a prípadne sa návštevy môžu ešte zvýšiť. Je to symbióza medzi hráčmi, klubom a fanúšikmi na tribúnach. Keď všetci vydáme zo seba maximum, tak je veľmi pravdepodobné, že sa dostaví pozitívny výsledok. Čo môžete povedať k skutočnosti, že najmladší člen kádra David Strelec počas týždňa podpísal v klube novú päťročnú zmluvu a zostáva tak v dlhodobých plánoch klubu? Samozrejme pozitívne. Päťročná zmluva je zaväzujúca aj pre samotného Davida, aby to nebolo len o podpise zmluvy, ale aj o jeho napredovaní a zlepšovaní sa. Pokiaľ bude tvrdo trénovať a ukáže kvalitu, tak dostane priestor aj v zápasoch. Úlohou nás trénerov je rozvíjať jeho talent, aby sme dosiahli spoločný úspech.

..

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE Predstavujeme nášho dnešného súpera... Tretí ligový zápas na Tehelnom poli a tretí v nadstavbe o titul odohráme proti súperovi, ktorý prežíva historickú sezónu. Už postupom medzi najlepšiu šestku získali Michalovce istotu, že vo svojej štvrtej sezóne v najvyššej súťaži dosiahnu najlepšie umiestnenie. Spočiatku to však na takýto úspech vôbec nevyzeralo. Po prvých šiestich kolách mal MFK Zemplín na konte len jeden bod, keď bol ako jediný v súťaži bez víťazstva. Až po 11. kole, teda presne po polovici základnej časti, sa odlepil z posledného miesta v tabuľke. Východniarov paradoxne akoby nakopol debakel 0:6, ktorý utŕžili v prvom novembrovom kole od Slovana, hoci už aj predtým zaznamenali solídne výsledky proti silným súperom víťazstvo nad Dunajskou Stredou i Trenčínom a remízy so Žilinou Poprade zdolal Skalicu. Tentokrát sú vyhliadky Zemplínčanov na účasť v rozhodujúcom súboji o trofej lepšie, v prvom semifinále remizovali v utorok so Žilinou na jej štadióne 1:1. Michalovce dosahujú dobré výsledky aj bez veľkých hviezd. Ich najväčšou osobnosťou je aj nám dobre známy kapitán Igor Žofčák. Skúsený, čoskoro (10. 4.) 36-ročný, stredopoliar je jednoznačným lídrom tímu napriek tomu, že popri futbalovej kariére už má aj civilné zamestnanie, pre ktoré vynecháva niektoré tréningy či zápasy. So štyrmi gólmi je spoločne s Petrom Kolesárom aj najlepším strelcom mužstva. Žofčák vedie interný rebríček produktivity s 8 bodmi (po 4 góly aj asistencie), sekundujú mu sedembodoví Kolesár (4+3) a Francúz Cheick Alan Diarra (3+4). Zemplínčania majú v kádri skĺbených vlastných odchvancov s legionármi. Okrem už spomínaných mien patria zo Zdroj foto: TASR a Ružomberkom. Po spomenutej prehre v Bratislave bodovali naplno v nasledujúcich piatich dueloch a celkovo potiahli osemzápasovú šnúru bez prehry. Brankár Matúš Kira navyše neinkasoval 546 minút v rade, čo je rekord doterajšieho priebehu sezóny. Zverenci trénera Antona Šoltisa získali definitívu účasti v skupine o titul po predposlednom kole základnej časti, vďaka prehre Trnavy na Tehelnom poli im na ňu stačila aj remíza v Ružomberku. Okrem úspešného ligového ťaženia sa Michalovciam darí aj v Slovenskom pohári. Po druhý raz sa prebojovali až do semifinále. Pri premiérovej účasti v sezóne 2016/17 prehrali oba semifinálové zápasy so Slovanom, ktorý následne vo finále v Slovákov k oporám stredopoliari Stanislav Danko, ktorý však veľkú časť sezóny premaródil, Jakub Grič či Jozef Šimon Turík. V defenzíve podávajú spoľahlivé výkony zahraniční hráči španielskoukrajinská stopérska dvojica Jose Carrillo, Danylo Beskorovajnyj a pravý obranca Llazaros Rota z Albánska. Zaujímavú posilu získali Michalovce v zimnej prestávke do ofenzívy. Dvadsaťtriročný Španiel so senegalským pôvodom Mamadou Tounkara vyrástol v akadémii Barcelony, pôsobil aj v Laziu Rím, za ktoré nastúpil aj v Serii A. Za Michalovce odohral dosiaľ tri ligové zápasy, vo víťaznom stretnutí s Trenčínom (4:2) dal prvý gól Zemplína.

SÚPISKA Brankári 22 Matúš Kira 10.10.1994 27 Gerard Bieszczad 5.2.1993 30 Tomáš Dráb 1.6.1999 Obrancovia 13 Danylo Beskorovajnyj 7.2.1999 21 Jose Carrillo 4.3.1995 26 Matúš Vojtko 5.10.2000 29 Matej Trusa 29.11.2000 32 Dominik Špiriak 22.3.1999 33 Martin Kolesár 10.12.1997 42 Dávid Špak 29.1.1999 44 Llazaros Rota 23.8.1997 46 Denis Petro 18.6.1999 Stredopoliari 5 Hovhannes Harutjunjan 25.5.1999 7 Christos Kountouriotis 2.1.1998 8 Jakub Grič 5.7.1996 9 Peter Kolesár 9.7.1998 10 Igor Žofčák 10.4.1983 12 Jozef Šimon Turík 19.7.1995 15 Stanislav Danko 17.3.1994 16 Matúš Begala 7.4.2001 17 Cheick Alan Diarra 23.6.1993 23 Jose Casado 14.1.1988 Útočníci 11 Mamadou Tounkara 19.1.1996 14 Martin Regáli 12.10.1993 20 Sadam Sulley 16.10.1996 45 Jurij Zacharkiv 21.3.1996 TRÉNER: Anton Šoltis Zdroj foto: TASR