Podobné dokumenty
BULLETIN_MICHALOVCE_press_NAHLAD

BULLETIN_RUZOMBEROK_nahlad2

BULLETIN_SERED

1 ROZHODCOVIA HLAVNÝ: Boris MARHEFKA DELEGÁT Ján ŠPIVÁK ASISTENT 1 Daniel POLÁČEK ASISTENT 2 Adam JEKKEL

Spravoda KE-TV

FELBER CUP 2019 turnaj žiakov 5. ŠHT Skalica Účastníci turnaja : MHKM Skalica, n.o. HC Slovan Bratislava - modrí HC Slovan Bratislava - bie

STREDNÁ PRIEMYSELNÁ ŠKOLA STROJNÍCKA DUKLIANSKA 1, PREŠOV Názov záverečnej témy (Názov futbalového klubu) Záverečný projekt Predmet: Aplikovaná

SKYBOX_290x200_GOLD_press

BULLETIN_SLOVAN_FK Sutjeska Niksic_pressNAHLAD

BULLETIN_DUNDALK & ZLATE MORAVCE_press nahlad

Utorok ročník číslo 175 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca 1 X Feronikeli S

BULLETIN_PAOK FC & MSK ZILINA_pre WEB

N desitka.indd

Spravodaj Samorin

Pondelok ročník číslo 203 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca 1 X M. Čilič

Propozicie na BA Cup 2018.pdf

Podporte ReprezentÁciu Slovenska na MS v Pardubiciach

untitled

Microsoft Word - Predpis_MSR_SZ__8__ doc

Streda ročník číslo 123 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Schmiedlovej Strana 24 a 25 premárnená šanca S

(Microsoft Word - Povinnosti organiz\341torov ligov\375ch stretnut\355 MEX, ZEX, JEX, M1, Z1.doc)

Klub kresťanskej mládeže, Močenok, občianske združenie VÝSLEDKY 1. KOLA VIII. ročníka Hokejbalovej ligy Pastoračného cent

Pondelok ročník číslo 65 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Trenèín chrlí oheò a síru A žiada pre nitrian

Spravodaj KE-PB

untitled

Bez názvu-1

Snímka 1

ŠTK ZsFZ opakovane oznamuje všetkým FO, že VŠETKY podania na komisiu (od 1

untitled

Z á p i s n i c a zo zasadnutia Komisie školstva, práce s deťmi, mládežou a športu pri Mestskom zastupiteľstve v Banskej Štiavnici konaného dňa

untitled

ZLL-Sport, s. r. o., Borinská 23/A, Bratislava, tel. 02/ , AMATÉRSKA HOKEJOVÁ LIGA IceArena 4. ročník 2018/2019 PRAVID

N á v r h

Sobota ročník číslo 202 cena 0,80 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Futbalisti Slovana sa tešia v Európskej lige n

Sobota ročník číslo 179 cena 0,80 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Ján Mucha prezident SFZ? Superšanca

Slovenský zväz dráhového golfu Junácka 6, Bratislava , Slovensko VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z TURNAJA Majstrovstvá SR a 7. kolo ligy Dátum: 26

N á v r h

SLOVENSKÝ STOLNOTENISOVÝ ZVÄZ, ČERNOCKÉHO 6, BRATISLAVA

Výsledky Školských majstrovstiev Slovenskej republiky V hádzanej chlapcov stredných škôl 2011/2012 Košice

Vyhodnotenie zrazu reprezentačného družstva SR - Správa hlavného trénera

Časť prvá: Obvodné kolo, Dolný Kubín Školský bedminton po roku Aj v tomto školskom roku sa bedmintonisti našej školy popasovali s rastúcou konkurencio

Štvrtok ročník číslo 177 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Országh pri mladých baranoch Po návrate zo sem

Názov športovej organizácie: Názov zasadajúceho orgánu: Číslo zápisnice: SFZ/DK/14/2016 ZÁPISNICA z hlasovania per rollam Disciplinárnej komisie SFZ D

bergerove tabulky SZFB_19_20.xls

MESTSKÝ ÚRAD V ŽILINE Materiál na rokovanie pre Mestské zastupiteľstvo v Žiline Číslo materiálu: /2019 K bodu programu Finančná analýza nákladov a prí

Letné aktivity 2019 Motto letných aktivít : Čo môžem urobiť ja, aby som pretváral svet okolo seba? Júl 2019 Prvý týždeň: prihlasovanie sa na

MESTO MARTIN - Mestské zastupiteľstvo mesta Martin Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine konané dňa Názov materiálu: Pln

(Microsoft Word - Predpis_Turnaj o Poh\341r prezidenta SZFB_BASP__24__ doc)

untitled

untitled

novinky spravodaj školskej hokejbalovej ligy ročník 2005/06 vydáva T-Com Skvelé načasovanie! Krajské kolá T-Com Streethockey sa hrali zväčša v krásnom

PowerPoint Presentation

Spravoda KE-TT kor 2

SK MATEMATICKA OLYMPIADA 2010/ ročník MO Riešenia úloh domáceho kola kategórie Z4 1. Doplň do prázdnych políčok čísla od 1 do 7 každé raz tak,

Utorok ročník číslo 199 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Valábik mi netelefonoval Hokejový útočník LIBO

rozpis zapasov_MEX SZFB_18_19.xls

Untitled

4:00-4:30 min/km FIT NA JESEŇ Tréningový plán pre rýchle bežkyne 4:30-5:00 min/km Vitaj, poď s nami trénovať podľa plánu! Cieľom jesenného tréningu je

Správa o činnosti

b caaaf55eae9b64e61d1fc816e6d52ae1312aed ec20.xlsx

Uloha trenera - V. Orszagh

Zápisnica č. 39 zo zasadnutia VV SZ H konaného dňa 16. januára 2018 v Bratislave Prítomní: Kohút M. (prezident SZ H), Longauer M. (člen VV za oblasť m

bod_9_podnikatelsky_plan

untitled

Piatok ročník číslo 149 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Greif namiesto Strana 6 Casillasa? Bratislavsk

Zdravé sebavedomie odzrkadľuje spôsob, akým vidíme sami seba. Ak sa chceme stať sebavedomejšími ľuďmi, musíme zmeniť to, čo si myslíme sami o sebe, ak

Pondelok ročník číslo 174 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Sagan: Stále mám motiváciu! Hovorí slovenský

Utorok ročník číslo 169 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca nike.sk 1 X PSV Eindhoven FC

Pondelok ročník číslo 168 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca 1 X Odense BK

bulletin A5.cdr

10-4 promo

Hlavný kontrolór Mesta Trebišov Číslo: 33 Materiál určený na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Trebišove dňa: Názov materiálu: Správa o

MS Budapest deň tretí Dnes sa rozbehli aj hlavné súťaže jednotlivcov. Hneď ráno začínali ženy, po nich muži. Táňa mala nepríjemnú skúsenú Severo-kórej

untitled

Dejepis extra 7/2016 Časopis nielen pre tých, ktorí majú radi históriu. Nedívajme sa iba pod nohy Na nádvorí Oblastného výboru Slovenského zväzu proti

untitled

untitled

ECLECTIC BORŠA HCP DAY 2019 Propozície V Hrubej Borši, , ŠTK GKBO

Streda ročník číslo 182 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Superšanca 1 X Basaksehir O

WCP_SK_WF2014_pozvanka_STRANKY.indd

untitled

Utorok ročník číslo 246 cena 0,55 Denník Šport aj v App Store pre ipad a iphone NAJLEPŠIE KURZY SUPERŠANCA 1 X TRENČÍN SLOVENS

Microsoft Word - Vyžrebovanie_súťaží_SZH_ doc

untitled

Slovenský zväz dráhového golfu Junácka 6, Bratislava 8ňŇ 80, Slovensko VÝSLEDKOVÁ LISTINA Z TURNAJA 1.ligy SR Ň01ň/Ň014 5.kolo Dátum:

untitled

Štvrtok ročník číslo 96 cena 0,70 App Store pre ipad a iphone / Google Play pre Android Päť kôl pred koncom najvyššej slovenskej futba

Prepis:

ZÁPASOVÝ BULLETIN ŠK SLOVAN BRATISLAVA Jarná časť Sezóna 2018/2019 31.03. 2019 15:00 2. KOLO NADSTAVBY FORTUNA LIGY O TITUL vs. TEHELNÉ POLE

Vítame všetkých fanúšikov na Tehelnom poli. Po vydarenej premiére, keď belasí pred vypredaným hľadiskom zdolali Spartak Trnava, nás dnes opäť čaká veľký zápas. V súboji s tradičným rivalom z Dunajskej Stredy môžeme urobiť ďalší významný krok v ceste za majstrovským titulom. Líder súťaže dnes hostí tretí tím tabuľky, súperov delí výrazný 16-bodový rozdiel. Zverenci Martina Ševelu ťahajú sedemzápasovú víťaznú sériu a pred dneškom majú len jeden cieľ predĺžiť ju na osem duelov a opäť sa tak priblížiť k vytúženej trofeji. Naše mužstvo však bude opäť potrebovať podporu dvanásteho hráča. Tešíme sa, že ste dnes opäť pekne zaplnili Tehelné pole a veríme, že vytvoríte podobne skvelú atmosféru ako na otváracom zápase s Trnavou. V klube sme vyvinuli maximum pre odstránenie nedostatkov z úvodného duelu a urobili sme všetko pre to, aby aby ste sa dnes cítili na Tehelnom poli ešte lepšie. SLOVAN DO TOHO! GENERÁLNY PARTNER HLAVNÝ PARTNER ZLATÍ PARTNERI STRIEBORNÍ PARTNERI: REKLAMNÍ PARTNERI: MEDIÁLNI PARTNERI:

WORLDSTAR

MÔŽEME UROBIŤ ĎALŠÍ DÔLEŽITÝ KROK Všetky tohtosezónne merania síl s Dunajskou Stredou vrátane dnešného nasledujú v ligovom programe po kratšej či dlhšej pauze. V septembri sa hralo po reprezentačnej prestávke, vo februári po dlhej zimnej pauze a dnešný zápas je na programe po poslednom asociačnom termíne v prebiehajúcej sezóne. Reprezentačná prestávka bola rozdelená do dvoch fáz. Prvá bola o ťažkých tréningoch, tréneri nám dali naozaj zabrať. Potom bol priestor aj na načerpanie nových, predovšetkým psychických síl. Myslím si, že krátka pauza nám pred vyvrcholením sezóny padla vhod, vrátil sa Dominik Greif k tomu, ako u belasých prebiehala reprezentačná prestávka. Okrem tréningov v Bratislave bol náš brankár na horúcej linke reprezentačnému trénerovi Pavlovi Hapalovi. V nominácii Slovenska na marcové duely figuroval ako prvý náhradník. Pokiaľ by sa niečo stalo jednému z brankárov, musel som byť pripravený zaskočiť. Tréner brankárov z reprezentácie mi prízvukoval, aby som bol v prípade potreby na telefóne. Už samotný fakt, že som náhradník v elitnom výbere, je pre mňa veľmi motivujúci. Belasí dnes môžu urobiť ďalší významný krok v ceste za majstrovským titulom. Je to šesťbodový zápas, rovnako ako ten v Dunajskej Strede v prvom jarnom kole, ktorý bol mentálne veľmi dôležitý. My sme vyhrali a odskočili im na jedenásť bodov, oni potom prehrali aj ďalší duel a náš náskok ďalej narastal. Ku každému zápasu pristupujeme rovnako, no dnešok bude špeciálny. Čelíme jednému z najlepších tímov v lige a tradičnému rivalovi, ktorý nás určite dobre preverí. Som zároveň nesmierne rád, že takýto prestížny zápas hráme konečne doma na Tehelnom poli. Chceme víťazstvo a ďalšie tri body, aby sme Dunajskú Stredu odstavili od nejakých myšlienok na to, že by nám mohli zobrať titul. Súboje s DAC v tejto sezóne boli z pohľadu obrazu hry i počtu gólov úplne odlišné. V septembri v Bratislave sa hralo obojstranne ofenzívne a belasí vyhrali v prestrelke 3:2. Naopak, prvé jarné kolo prinieslo futbal vo vysokom tempe, avšak s dôrazom na taktiku

a množstvo osobných súbojov. Belasí triumfovali 1:0 po premenenej penalte Andraža Šporara. Bol to prvý zápas po príprave, čo sa na trávniku aj prejavilo. Hra v podaní oboch tímov ešte nebola uhladená. Minimálne my sme však už našli svoju hernú tvár a prejav, ktorý sme predvádzali na jeseň. Verím, že dnes to z našej strany bude lepšie a dáme viac gólov ako jeden. Máme šancu urobiť ďalší dôležitý krok v ceste za ziskom titulu, vyhlásil Dominik Greif. Návrat na Tehelné pole je výnimočný pre každého slovanistu a neustále rezonuje aj v hráčskej kabíne. Nevedeli sme sa dočkať ďalšieho zápasu na Tehelnom poli. Pocity z nového štadióna sa mi ťažko opisovali po premiére s Trnavou a aj teraz je to náročné opísať slovami. Nikdy som si nepomyslel, že by som sa dopracoval až sem. Ešte ako tínedžer som sledoval návrhy nového štadióna a možno len vo sne by mi napadlo, že tu raz budem chytať pred plným hľadiskom. Keď fanúšikovia kričali pri rozcvičke moje meno, tak som mal po celom tele zimomriavky, hovorí rodák z Vrakune, ktorý však od svojich jedenástich rokoch pôsobí v Slovane. Má vôbec brankár šancu v takej atmosfére, aká vládla na Tehelnom poli pred štyrmi týždňami, adresovať pokyny obrancom? Nie (úsmev). Keď som chytal v bránke pod naším fanúšikovským kotlom, tak som nepočul vlastného slova, takže bolo zbytočné čokoľvek kričať obrancom. Prajem si, aby sme takúto fantastickú atmosféru zažili aj dnes a taktiež v ďalších domácich zápasoch. Dominik Greif dostal v treťom kole sezóny šancu v Michalovciach, a svoju príležitosť už doslova nepustil z rúk. Opäť sa posunul do pozície brankárskej jednotky a na konte má už osem čistých kont. Tešiť ho môže aj jarná bilancia s troma nulami a len dvomi inkasovanými gólmi. Aktuálne obdobie si veľmi užívam. Som nesmierne vďačný a veľmi šťastný, uzavrel 21-ročný Bratislavčan.

PO ZÁPASE V PREDAJI ŠPECIÁLNA EDÍCIA PIVA Pre dospelých fanúšikov a milovníkov remeselného piva sme pripravili exkluzívnu novinku. Po skončení zápasu si môžete vo fanshope na námestí štadióna (od ulíc Kalinčiakova a Bajkalská) zakúpiť špeciálny set slovanistického piva! V sete nájdete tri remeselné pivá z bratislavského pivovaru U Ábela. Set obsahuje tri pivá (každé s objemom 0,66 l) s príznačnými názvami SLOVAN, TEHELNÉ POLE a KRÁĽ BRATISLAVY. Každé z týchto pív je výnimočné či už svojou chuťou, zložením a taktiež dizajnom, ktorý vás prenesie do histórie najúspešnejšieho slovenského klubu. Remeselné pivá v špeciálnom sete sú typu Session IPA, Pilsen ALE a American Pale ALE. Vo fanshope sú pre vás pripravené originálne domáce dresy ŠK Slovan, nová kolekcia klubového oblečenia značky adidas, fanúšikovské šály, pamätné mince, kniha o Viktorovi Tegelhoffovi z edície Belasé legendy i najnovšie číslo magazínu Slovan. BEZHOTOVOSTNÁ PLATBA V BUFETOCH NA ZRÝCHLENIE OBSLUHY S prechodom na nové Tehelné pole zavádzame bezhotovostný spôsob platieb za občerstvenie v bufetoch. Účelom bezhotovostných platieb je predovšetkým zrýchlenie obsluhy v bufetoch a skrátenie čakacej doby na občerstvenie. Tento koncept sa už bežne používa na veľkých štadiónoch v západnej Európe. Na dnešnom zápase i v priebehu jarnej časti sezóny môžete využiť dva spôsoby platieb v bufetoch. Môžete zaplatiť vašou platobnou kartou alebo cash-less kartou. Cash-less kartu si zaobstaráte v dvadsiatich stacionárnych bodoch, ktoré sú rozmiestnené v priestoroch štadióna a označené nápisom Cash-less card. Rovnako si túto kartu môžete zaobstarať u hostesiek. Peniaze na cash-less kartu si nabijete v jednom z dvadsiatich stacionárnych bodov na štadióne prostredníctvom platobnej karty alebo hotovosti. Rovnako si ju v hotovosti môžete nabiť u hostesiek a na piatich samoobslužných automatoch, označených nápisom Cashcard. Peniaze na cash-less karte, ktoré nevyčerpáte na dnešnom zápase, môžete využiť na ďalších zápasoch ŠK Slovan a to až do 30. júna 2020. Pokiaľ si prostriedky chcete vyzdvihnúť z cashless karty, môžete tak urobiť v pokladnici na námestí štadióna od Bajkalskej a Kalinčiakovej ulice. 14567890 CASHLESS CARD

TABUĽKA FORTUNA LIGY PO 1. KOLE NADSTAVBY 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Slovan Žilina Dun. Streda Ružomberok Michalovce Sereď Trnava Nitra Trenčín Podbrezová Zl. Moravce Senica NAJBLIŽŠIE DOMA UŽ O TÝŽDEŇ 19 14 13 9 9 9 8 7 6 6 5 3 Po marcovej reprezentačnej prestávke bude Fortuna liga bez prestávky pokračovať zostávajúcimi deviatimi kolami nadstavbovej časti o titul. Na ďalší zápas na novom Tehelnom poli sa môžete tešiť už o týždeň. Belasí privítajú prekvapenie ročníka z Michaloviec, ktoré síce začali sezónu tromi prehrami, postupne však začali získavať body a prepracovali sa až do hornej šestky. Michalovce nepatria medzi tímy, ktoré sa zavrú na vlastnej polovici a betónujú, naopak, snažia sa o otvorenú hru a tak sa aj o týždeň môžeme tešiť na atraktívny futbal. V tíme nášho súpera exceluje brankár Matúš Kira, ktorý ťahal sériu 547 minút bez inkasovaného gólu, kapitánom je náš bývalý hráč Igor Žofčák. Výkop zápasu s Michalovcami je v nedeľu 7. apríla o 15:00. Už teraz sú známe termíny ďalších domácich duelov v nadstavbe Fortuna ligy. Počas Veľkej noci (víkend 20./21. apríla), privítame na Tehelnom poli Ružomberok. Mimoriadne atraktívny zápas je na programe počas druhého májového víkendu (11./12. mája), keď v súboji dvoch najúspešnejších klubov novodobej histórie slovenského futbalu vyzveme Žilinu. Posledné kolo s očakávanými oslavami je na programe v piatok 24. mája, belasí sa v ňom stretnú so Sereďou. 4 5 6 10 5 4 4 6 4 4 2 6 0 4 4 4 9 10 11 10 13 13 16 14 57:19 43: 43:28 35:21 29:37 28:33 29:28 28:31 30:41 :36 22:46 22:46 61 47 45 37 32 31 28 27 22 22 17 15 Posledné vzájomné zápasy Slovana a Dunajskej Stredy: SEZÓNA 2018/19 8. KOLO: Slovan D. Streda 3:2 (2:0) Góly: Šporar 2, Moha Bayo, Herc 19. KOLO: D. Streda Slovan 0:1 (0:0) Gól: Šporar SEZÓNA 2017/18 4. KOLO: Slovan D. Streda 1:1 (0:0) Góly: Mareš - Pačinda 15. KOLO: D. Streda Slovan 2:1 (0:1) Góly: Pačinda, Kalmár - Hološko 2. KOLO NADSTAVBY Slovan D. Streda 2:0 (1:0) Góly: Holman, Moha 9. KOLO NADSTAVBY D. Streda Slovan 0:1 (0:1) Gól: Božikov DNEŠNÝ ZÁPAS ROZHODUJÚ: HLAVNÝ ROZHODCA: Peter Ziemba ASISTENTI ROZHODCU: Tomáš Vorel, Peter Kováč ŠTVRTÝ ROZHODCA: Andrej Hrmo

SÚPISKA Brankári Narodený: 6.4.1997 Počet zápasov: Odohratých minút: 2070 Čisté kontá: 8 Narodený: 15.7.1991 Počet zápasov: 6 Odohratých minút: 540 Čisté kontá: 2 Narodený: 7.6.2000 Počet zápasov: 0 Odohratých minút: 0 1 Dominik Greif 30 Michal Šulla 31 Martin Trnovský Obrancovia Narodený: 27.4.1990 Počet zápasov: 25 Odohratých minút: 2186 Góly: 3 2 Mitch Apau Narodený: 18.6.1996 Počet zápasov: 5 Odohratých minút: 414 Góly: 0 17 Jurij Medveděv Narodený: 20.10.1991 Počet zápasov: 0 Odohratých minút: 0 Góly: 0 20 Stefan Stangl Narodený: 6.12.1992 Počet zápasov: 21 Odohratých minút: 1874 Góly: 1 Asistencie: 3 Arťom Suchockij Narodený: 16.4.1987 Počet zápasov: 4 Odohratých minút: 21 Góly: 0 26 Richárd Guzmics Narodený: 2.6.1988 Počet zápasov: 25 Odohratých minút: 2176 Góly: 2 29 Vasil Božikov Narodený: 20.12.1994 Počet zápasov: 28 Odohratých minút: 2520 Góly: 1 66 Kenan Bajrič

Stredopoliari Narodený: 10.2.1992 Počet zápasov: 22 Odohratých minút: 1648 Góly: 0 Asistencie: 2 6 Joeri de Kamps Narodený: 15.9.1993 Počet zápasov: 28 Odohratých minút: 2442 Góly: 12 Asistencie: 17 7 Moha Narodený: 15.6.1988 Počet zápasov: 12 Odohratých minút: 973 Góly: 5 Asistencie: 3 8 Marin Ljubičič Narodený: 15.3.1991 Počet zápasov: 7 Odohratých minút: 405 Góly: 0 Asistencie: 1 10 Ibrahim Rabiu Narodený: 26.9.1995 Počet zápasov: 28 Odohratých minút: 1590 Góly: 2 Asistencie: 9 11 Dejan Dražič Narodený: 30.3.1993 Počet zápasov: 15 Odohratých minút: 1086 Góly: 0 Asistencie: 5 13 Nono Villar Narodený: 15.2.2000 Počet zápasov: 0 Odohratých minút: 0 Góly: 0 15 Denis Potoma Narodený: 17.3.1993 Počet zápasov: 21 Odohratých minút: 1461 Góly: 3 Asistencie: 6 27 Dávid Holman Narodený: 18.5.1994 Počet zápasov: 24 Odohratých minút: 1746 Góly: 3 Asistencie: 3 45 Aleksandar Čavrič Útočníci Narodený: 27.2.1994 Počet zápasov: 27 Odohratých minút: 73 Góly: 25 Asistencie: 5 9 Andraž Šporar Narodený: 17.3.1996 Počet zápasov: 15 Odohratých minút: 355 Góly: 2 12 Boris Cmiljanič Narodený: 30.11.1995 Počet zápasov: 1 Odohratých minút: 14 Góly: 0 21 Rafael Ratao Narodený: 4.4.2001 Počet zápasov: 7 Odohratých minút: 187 Góly: 2 24 David Strelec

OD REKORDNÉHO TRIUMFU UPLYNULO ROKOV K nášmu dnešnému súperovi sa viaže jeden pekný historický zápis. A síce najvyššie víťazstvo Slovana Bratislava v ligovej súťaži od roka 1993. Belasí nezačali sezónu 1995/96 podľa predstáv, v priebehu jesennej časti menili trénera a dlho sa nevedeli odraziť zo stredu tabuľky. Napokon zimovali ako druhí s jasným cieľom zaútočiť na tretí majstrovský titul v rade. V prvom jarnom kole, presne 2. marca 1996, sa k obhajobe titulu rozbehli tým najlepším možným spôsobom. Na Tehelnom poli si pred vyše 4-tisíc divákmi doslova pochutnali na Dunajskej Strede. Slovan zvíťazil 7:1 a dosiahol doteraz najvyššie víťazstvo v domácej lige od roka 1993! Po dva góly strelili Fabio Gomes a Igor Demo, raz sa presadili Szilárd Németh, Ľubomír Faktor a Štefan Maixner. Belasí sa týmto rekordným triumfom nad DAC odrazili k zisku majstrovského titulu. Tréner Dušan Galis vtedy poslal do hry túto zostavu: Molnár Tittel Pecko, Tomaschek (69. Soboňa), Juriga Slovák (69. Nigro), Faktor, Demo Mužlay (62. Maixner), S. Németh, Gomes ZAUJÍMAVOSTI ZO VZÁJOMNÝCH ZÁPASOV S DAC Bilancia vzájomných ligových duelov: 56 zápasov, 34 víťazstiev Slovana, 12 remíz a 10 prehier Proti DAC ťaháme sériu štyroch víťazstiev v rade. Vyhrali sme všetky zápasy v roku 2018 i ten prvý v roku 2019. Náš dnešný súper si po body do Bratislavy chodí len výnimočne. V Bratislave sme v súbojoch s DAC utrpeli v histórii len dve prehry, tú poslednú ešte v marci 2015 (0:1). Odvtedy sme doma päťkrát vyhrali a raz remizovali. Bilancia posledných desiatich vzájomných duelov: 7 víťazstiev belasých, 1 remíza, 2 prehry, skóre 15:8 Sedem z posledných desiatich vzájomných duelov sa skončilo rozdielom jediného gólu. V ďalších dvoch prípadoch bol rozdiel len dvojgólový. Práve v Dunajskej Strede odštartovali belasí v máji 2018 rekordnú sériu 25 zápasov bez prehry. Rekord ligy patrí taktiež Slovanu v dĺžke 32 duelov bez prehry. V prebiehajúcej sezóne majú belasí proti DAC dvoch strelcov. Trikrát sa presadil Andraž Šporar a raz Moha. Gól Andraža Šporara zo septembrového vzájomného duelu sa zapísal do pamäti fanúšikov. Andraž totiž využil chybu brankára hostí Jedličku, ktorý si nevšimol signalizovanú výhodu po postavení mimo hry a poslal loptu presne na kopačku nášho kanoniera. Ten takmer z polovice ihriska už len namieril do odkrytej brány. Jeho presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný.

..

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA Predstavujeme nášho dnešného súpera... Ak sme si pri otvorení Tehelného poľa nemohli priať lepší zápas než najväčšie slovenské derby, tak na druhý duel na novom štadióne sme si snáď nevedeli predstaviť v súčasnosti atraktívnejšieho súpera. Dnes hostíme nielen tradičného rivala, ale zároveň adepta na najvyššie priečky, ktorý sa belasým snaží sťažiť cestu za majstrovským titulom. Duel s Dunajskou Stredou je vždy prestížny, a ten dnešný bude dôležitý aj z pohľadu ďalšieho vývoja sezóny. Pred jarnou časťou bolo medzi Slovanom a DAC len osem bodov a na Žitnom ostrove verili, že ešte zamotajú majstrovskú tajničku. Už úvodné jarné kolo však ukázalo, akým smerom sa bude jarná časť uberať. Belasí v priamom súboji zdolali so Žilinou o konečné druhé miesto a kvalifikáciu do európskych pohárov. Nemecký tréner Peter Hyballa, ktorý v Bayeri Leverkusen zažil skupinovú fázu Ligy majstrov, stavia predovšetkým na mladých hráčoch. V kádri je až deväť mládežníckych reprezentantov, a to nielen mladých Slovákov, ale aj zástupcov ďalších krajín. V mládežníckych výberoch svojich krajín sú český brankár Martin Jedlička, írsky stredopoliar Connor Ronan a ukrajinský útočník Maksym Tretjakov. Medzi ďalšie osobnosti tímu patrí slovenský reprezentant Ľubomír Šatka, defenzívny štít a zároveň kapitán Tomáš Huk, účastník majstrovstiev sveta 2018 za Panamu Eric Davis Dunajskú Stredu 1:0 a odskočili na jedenásť bodov, pričom svoj náskok ešte v priebehu jari zveľadili o ďalších päť bodov. DAC nezažíva ideálnu jarnú časť. Body stratil po prehre v Trnave i pri domácej remíze s Ružomberkom, keď síce žlto-modrí mali najmä v druhom polčase doslova drvivý tlak, výborne chytajúceho Macíka však prekonali len raz. Z víťazstva sa náš dnešný súper radoval na jar len dvakrát doma zdolal Senicu po góle Kalmára z nadstaveného času a v Zlatých Moravciach otočil v druhom polčase z 0:1 na konečných 2:1. Zdá sa, že DAC bude na jar bojovať predovšetkým či maďarský reprezentant a tvorca hry Zsolt Kalmár. Veľkou stratou je zimný odchod najlepšieho strelca tímu Vakouna Baya, ktorý prestúpil do Celticu FC. Náš dnešný súper sa prezentuje ofenzívnym herným štýlom, tréner Hyballa forsíruje tzv. gegenpressing so snahou o okamžité získanie lopty späť do držania po jej prípadnej strate. Dunajská Streda má spolu so Žilinou druhú najproduktívnejšiu ofenzívu vo Fortuna lige, jej defenzíva je však v prvej šestke až štvrtá najlepšia (menej gólov inkasoval Slovan, Ružomberok i Žilina).

SÚPISKA Brankári 1 Tomasz Kucz 6.7.1999 16 Patrik Macej 11.6.1994 22 Adrián Slančík 22.7.1999 36 Martin Jedlička 24.1.1998 Obrancovia 2 Milan Šimčák.8.1995 5 Tomáš Huk 22.12.1994 6 Souleymane Kone 1.5.1996 26 Kristián Koštrna 15.12.1993 31 Eric Davis 31.3.1991 37 Ľubomír Šatka 2.12.1995 71 Dániel Csóka 4.4.2000 82 Cesar Blackman 2.4.1998 Stredopoliari 4 Connor Ronan 6.3.1998 7 Denis Baumgartner 2.2.1998 13 Zsolt Kalmár 9.6.1995 20 Máté Vida 8.3.1996 Ladislav Nagy 24.1.2001 24 Christián Herc 30.9.1998 45 Lukáš Čmelík 13.4.1996 66 Martin Bednár 22.4.1999 Útočníci 10 Kristopher Vida.6.1995 11 Marko Kelemen 29.4.2000 14 Karsten Ayong 20.1.1998 17 Stanislav Bilenkij 22.8.1998 19 Abdulrahman Taiwo 5.8.1998 29 Marko Divkovič 11.6.1999 75 Maksym Tretjakov 6.3.1996 TRÉNER: Peter Hyballa