TURNAJOVÉ PROPOZÍCIE HCP NEDEĽA V PENATI GOLF RESORT

Veľkosť: px
Začať zobrazovať zo stránky:

Download "TURNAJOVÉ PROPOZÍCIE HCP NEDEĽA V PENATI GOLF RESORT"

Prepis

1 TURNAJOVÉ PROPOZÍCIE HCP NEDEĽA V PENATI GOLF RESORT

2 OBSAH 1. ÚVOD 2. NAY PODMIENKY SÚŤAŽE 3. KALENDÁR TURNAJOV OPRÁVNENOSŤ 5. PRIHLASOVANIE 6. FORMÁT HLAVNÁ KATEGÓRIA 7. SKUPINY - ČASY ŠTARTOV 8. ODPALISKÁ 9. RÝCHLOSŤ HRY 10. DOPLNKOVÉ KATEGÓRIE 11. CELOROČNÁ SÚŤAŽ 12. ROVNOSŤ VÝSLEDKOV 13. TRÉNING NA IHRISKU 14. GOLFOVÉ AUTÍČKA 15. PRERUŠENIE HRY 16. MERACIE ZARIADENIA 17. CADDIE 18. CENY 19. PROTEST 20. SÚŤAŽNÝ VÝBOR PRÍLOHY (PRÍLOHA 1) MIESTNE PRAVIDLÁ (PRÍLOHA 2) PACE OF PLAY (PRÍLOHA 3) EVAKUAČNÝ PLÁN

3 1. ÚVOD Aj v sezóne 2021 pokračuje partner NAY v sérii golfových HCP turnajov pod rovnomenným názvom Nay Penati HCP Sunday, ktorá je lemovaná celoročným bodovým systémom EKLEKTIK (1/3) NETTO o vecné ceny z ponuky najväčšieho predajcu spotrebnej elektroniky na Slovensku. Obľúbená súťaž sa aj v roku 2021 odohrá na ihrisku Legend Course PAR 73, s výnimkou zarezervovaných komerčných turnajov. Stablefordový limit (31 Stablefordových bodov) pre zápis výsledku do EKLEKTIK ostáva v platnosti aj pre túto sezónu. Celoročný rebríček a víťazi budú ocenení na poslednom klubovom podujatí pod názvom Pohár Prezídia PGC dňa NAY Nay a.s. bola založená v roku 1992 a je najznámejším a najväčším predajcom spotrebnej elektroniky na Slovensku. V roku 1998 priniesla pod značkou NAY ako prvá koncept veľkoformátových predajní, v ktorých nájdete široký sortiment elektroniky pod jednou strechou. Na jednom mieste si tak v predajniach NAY môžete vybrať zo širokej ponuky značkovej elektroniky od všetkých renomovaných svetových výrobcov od notebookov, mobilných telefónov cez LCD, LED či plazmové televízory až po práčky, chladničky, sušičky či vstavanú techniku. Zároveň priamo na mieste nájdete komplexnú ponuku mobilných, internetových alebo televíznych služieb, ale aj finančných a servisných služieb. 3. KALENDÁR TURNAJOV Nedele v Penati Golf Resorte (ďalej len PGR ) budú patriť členom klubu, ako aj golfovej verejnosti. Budú predstavovať športový deň celoročného turnaja na úpravu hendikepu pod názvom NAY PENATI HCP SUNDAY. Predpokladaný začiatok túry je naplánovaný na nedeľu a bude prebiehať v týždenných intervaloch s výnimkou komerčných turnajov. Túra sa končí posledným kolom dňa a vyhodnotením na koncoročnom stretnutí členov pri Pohári prezídia dňa , kde spoznáme celoročného víťaza eklektik hodnotenia za rok Juniorská kategória so súťažou na 9 jamiek, ktorá je súčasťou nedeľnej túry bude ozdobou túry aj v roku 2021.

4 Kalendár turnajov NAY PENATI HCP SUNDAY : MÁJ JÚN JÚL AUGUST SEPTEMBER OKTÓBER (vyhlásenie Pohár Prezídia 2021) 4. OPRÁVNENIE Právo zúčastniť sa na turnajoch NAY HCP majú všetci hráči s amatérskym štatútom, akými sú členovia národných golfových asociácií s platným členstvom pre rok 2021 bez rozdielu pohlavia, národnosti, či veku. Hendikepový limit nie je pre tento turnaj vydaný, čím umožňuje hru všetkým herným úrovniam vrátanie EGA HCP: (+ - 36), ako aj hráčom s klubovým HCP (37 54). 5. PRIHLASOVANIE Záujemci sa na akýkoľvek z HCP turnajov môžu prihlásiť prostredníctvom serveru Slovenskej golfovej asociácie: ( kde si samotný turnaj vyhľadajú a následne skontrolujú priradenie do zoznamu prihlásených. V prípade nefunkčnosti serveru sa môžu hráči prihlásiť priamo na recepcii Penati klubu. Vo všeobecnosti platí že možnosť prihlásiť sa na turnaj má hráč najneskôr do 12:00 predchádzajúceho dňa do zahájenia turnaja. V opačnom prípade sa hráč riadi informáciami uvedenými v popise turnaja na serveri SKGA. 6. FORMÁT Súťaž sa hrá na 18 jamiek (JUNIOR do 12 rokov s HCP na 9 jamiek) a je rozdelená na tri základné výkonnostné kategórie podľa HI (hendikepový index) hráča, platnému v dni konania turnaju. Každý z turnajov sa hrá na úpravu HCP. Nižšie sú uvedené formáty pre jednotlivé kategórie podľa HCP s oceňovanými miestami:

5 KATEGÓRIA A B JUNIOR 0-12r. HCP ,0 15,1 54 (36 limit) FORMÁT RANY NETTO STB NETTO STB NETTO MIESTA PRVÉ AŽ TRETIE PRVÉ AŽ TRETIE PRVÉ MIESTO V kategórii kde je menej ako 6 hráčov sa vyhodnocuje iba víťaz. Minimálny počet hráčov v turnaji je stanovený na 6. Ak je počet prihlásených hráčov menší ako 6, turnaj sa ruší. 7. SKUPINY ČASY ŠTARTOV Hráčske pole je rozdelené do trojčlenných skupín s výnimkou nosičov. Skupiny štartujú v nedeľu z pravidla od 9:30 podľa uváženia organizátora v deväťminútových intervaloch podľa štartovnej listiny, ktorá je uvedená na serveri SKGA ako aj na recepcii klubu. Hráči sú umiestňovaní do skupín najmä podľa ich presných HCP od najnižšieho po najvyšší. Ak je počet prihlásených hráčov vyšší ako 30, klub z dôvodu zachovania plynulosti hry nezaručuje vyhoveniu hráčskych preferencii. Z dôvodu zamedzenia kompresie hráčskeho poľa zavádza súťažný výbor (starter s gap) vo forme voľného flightu na konci každej kategórie, alebo na príslušnom mieste podľa uváženia súťažného výboru. V prípade malého počtu hráčov súťažný výbor nemusí (starter s gap) využiť. Hráč je povinný prísť na prvé odpalisko najmenej 5 min. pred plánovaným štartom jeho skupiny. V prípade, že hráč nie je pripravený zahájiť kolo v plánovanom čase je penalizovaný nasledovne. 5 A VIAC MIN. PRED DO 5 MIN. PRED ŠTART 5 MIN. 5 MIN. A VIAC PO ŠTART OK NAPOMENUTIE TREST 2 RANY DISKVALIFIKÁCIA Súťažný výbor si vymedzuje právo na zmenu v štartovnej listine.

6 8. ODPALISKÁ KATEGÓRIA A B JUNIOR 0-12r. JUNIOR 0-12r. SENIOR 50r. + HCP ,0 15, MUŽI BIELE ŽLTÉ MODRÉ ČERVENÉ ŽLTÉ ŽENY MODRÉ ČERVENÉ ČERVENÉ ORANŽOVÉ ČERVENÉ 9. RÝCHLOSŤ HRY 1. Hráč je povinný dodržiavať stanovený čas 4:20h na 18 jamiek, (viď príloha 1 PACE OF PLAY ) a držať sa skupiny pred ním. Medzera za flightom nie je indikátorom dobrého PACE OF PLAY. Hráč je povinný riadiť sa pokynmi maršálov a rozhodcov na ihrisku. Neuposlúchnutie pokynov maršála/rozhodcu môže vyústiť v diskvalifikácii v turnaji. Hráčom sa odporúča podľa možností: - hrať systémom READY GOLF - venovať sa príprave pred úderom hneď ako príde k svojej lopte - pred príchodom na grín zanechať výstroj čo najbližšie v smere NEXT TEE - po dohraní jamky čo najrýchlejšie opustiť grín - medzi údermi využiť čas k zrýchlenému prechodu za loptou Predpísané časy pre jednotlivé skupiny sú uvedené na scorkarte, alebo v (prílohe 1 Pace of Play). Skupina je zodpovedná za jej rýchlosť hry a v prípade zaostania za skupinou pred nimi o viac ako jednu celú jamku sú hráči napomenutí a vyzvaní maršalom/rozhodcom o dohnanie skupiny pred nimi. Ak hráči následne medzeru nedoženú, resp. ju prehĺbia, budú presunutí na nasledujúcu jamku bez nároku na zisk stb. bodov a sú povinný danú jamku škrtnúť. V kategórii A by takýto presun znamenal automatickú diskvalifikáciu.

7 V prípade, že situáciu pomalej hry spôsobuje jednotlivec, je tento oboznámený prostredníctvom rozhodcu o porušení pravidla (6-7). V tejto chvíli dostáva hráč napomenutie a podlieha stopovaniu prípravy pred úderom V prípade, že stopovaný hráč je prvý na rade, jeho stopovaný čas prípravy v rátane úderu nesmie trvať viac ako 40 sekúnd. Každý ďalší hráč má k jeho príprave už len 30 sekúnd. Stopovaný čas začína od momentu, kedy je hráč pri svojej lopte a nič mu neprekáža k prevedeniu úderu. Ak hráč aj naďalej presahuje maximálny limit prípravy, alebo nejaví snahu o zrýchlenie hry, dostáva 1. dve trestné rany, 2. je diskvalifikovaný. 10. DOPLNKOVÉ KATEGÓRIE Popri hlavnej kategórii turnaj ponúka aj doplnkové kategórie, ktoré prebiehajú súčasne a sú vyhodnotené pri vyhlasovaní výsledkov spoločne s hlavnou kategóriou. Medzi doplnkové súťaže patrí: LONGEST DRIVE MUŽI / LONGEST DRIVE ŽENY (súťaž o najdlhší odpal na predpísanej jamke samostatne pre mužov a ženy) NEAREST TO PIN (SPOLOČNÁ KATEGÓRIA) (spoločná súťaž mužov a žien o najbližšie zahranú prvú ranu k jamke na PAR 3) 11. POPLATKY - CELOROČNÁ SÚŤAŽ Hráč je povinný pred štartom uhradiť na recepcii Green Fee: (podľa cenníka PGR), ako aj štartovné vo výške 17 (10 Kategória junior). Členovia PGR Green Fee neplatia. Štartovný poplatok zahŕňa okrem iného obed po hre a pitný režim. Celoročná súťaž NAY HCP ponúka herný formát eklektik, kde sa počas celého roka zaznamenáva iba najlepšie zahrané skóre z každej jamky. Hráči si tým pádom majú možnosť skóre jamky pri ďalšom turnaji iba opraviť, nie zhoršiť. Systém platí pre hráčov kategórií A,B. Do celoročnej súťaže je hráč kvalifikovaný automaticky po prvom odohranom kole, pričom sa zapisujú iba výsledky z kola, v ktorom hráč zahrá minimálne 31 STB bodov. Za X, teda škrtnutú jamku sa hráčovi na danej

8 jamke pripočíta do celkového hodnotenia 100 rán. Víťazom túry je hráč, ktorý počas série dosiahne najnižší počet brutto rán s 1/3 HCP vyrovnaním, braného z aktuálneho HCP, na 18 jamkovom ihrisku. 12. ROVNOSŤ VÝSLEDKOV V prípade rovnosti výsledkov sa rozhoduje podľa súťažného poriadku SKGA. Ak server nevie rozhodnúť platí prednosť nižšieho hendikepu pred turnajom pri jednotlivých turnajoch. Pri rovnosti na prvom mieste v celoročnej túre hrajú hráči Play off opakovane na poslednej jamke až do rozhodnutia. 13. TRÉNING 7-1 V súťaži NAY HCP hráč nesmie v deň súťaže trénovať pred hrou na tom istom ihrisku, kde sa turnaj hrá, alebo skúšať povrch akéhokoľvek jamkoviska na tomto ihrisku. Za porušenie pravidla platí trest: diskvalifikácia. Výnimkou je putting a chiping na, alebo vedľa prvého odpaliska pred hrou. 14. ELEKTRICKÉ AUTÍČKO 33-1 Na turnajoch Penati HCP Sunday platí zákaz používania el. autíčok. Súťažný výbor povoľuje používanie elektrických autíčok iba na základe lekárskeho predpisu PRERUŠENIE HRY Prerušenie hry z dôvodu nepriaznivého počasia vydá súťažný výbor formou zvukového signálu. Pre informácie ohľadom evakuácie ihriska pozri prílohu evakuačný plán.

9 16. MERACIE ZARIADENIA 6. Súťažný výbor povoľuje používanie meracích zariadení v súťaži NAY HCP. Hráč môže používať meracie zariadenia aj s funkciami inými ako meranie vzdialenosti (t. j. prevýšenie, rýchlosť vetra, atď.), výlučne v prípade, že tieto informácie k hre nevyužíva. 17. CADDIE - NOSIČ Súťažný výbor povoľuje nosičov pod podmienkou, že títo nie sú profesionálnymi hráčmi. Hráč musí ich prítomnosť pred začatím kola nahlásiť na recepcii. 18. CENY V súťaži NAY HCP sú vyhodnocované prvé tri miesta z kategórie A, B a prvé v kategórii J. V celoročnom rebríčku túry budú ohodnotení prví traja hráči. Ceny pre víťazov tvoria unikátne trofeje a vecné ceny od promotéra turnaja NAY pre hodnotené miesta v hlavnej kategórii a v doplnkových kategóriách. V prípade nevyzdvihnutia cien pri vyhlasovaní výsledkov tieto prepadajú v prospech organizátora. 19. PROTEST Protest je možné podať súťažnému výboru písomne do začiatku vyhlasovania výsledkov za zloženia kaucie v hodnote 30. Súťažný výbor si tak vyhradzuje potrebný čas na rozhodnutie predmetu protestu. SIGNÁLY A ICH VÝZNAM JEDEN DLHÝ SIGNÁL TRI KRÁTKE SIGNÁLY DVA KRÁTKE SIGNÁLY OKAMŽITÁ EVAKUÁCIA HRA DOČASNE PRERUŠENÁ POKYN NA POKRAČOVANIE V HRE V prípade zamietnutia protestu kaucia nebude vrátená.

10 20. SÚŤAŽNÝ VÝBOR osôb: Súťažný výbor si vyhradzuje právo na zmenu propozícií. Výbor sa skladá z nižšie uvedených FUNKCIA MENO KONTAKT RIADITEĽ SÚŤAŽE Radomír Holečka HLAVNÝ ROZHODCA Kamil Búzek PROMOTÉR TURNAJA Ján Tomáš Peknú hru Vám praje súťažný výbor Penati NAY HCP Sunday.