Naše novinky /2018

Veľkosť: px
Začať zobrazovať zo stránky:

Download "Naše novinky /2018"

Prepis

1 Naše novinky /2018

2 Tak a je to tu. Koniec školského roka. Čaká nás leto plné slnka, vody. Prichádza vytúžené obdobie, kedy môžeme oddychovať a tráviť čas s kamarátmi, stretnúť nových ľudí a získať zážitky na celý život, ale aj načerpať sily do ďalšieho školského roka. S niektorými spolužiakmi sa už v septembri nestretneme. Pokračujú vo vzdelávaní v iných školách. Sú to naši deviataci. Dominik Filip Želáme im, aby dosiahli svoje vysnívané ciele, aby sa im darilo a našli si veľa nových kamarátov. Veľa šťastia! Niektorí, naopak zostanú s nami aj naďalej, pretože pokračujú vo vzdelávaní v našej praktickej škole. Aj im želáme veľa úspechov. Lukáš Anna Mária Vanesa Gabika Huráááá na prázdniny!!!

3 Anketa Čo budeš robiť cez prázdniny? Budem chodiť na výlety a budem venčiť psa. Adriana Budem sa bicyklovať a s rodičmi budem chodiť na výlety. Miška Pôjdem na Moravu a budem chodiť na zmrzlinu. Martin Nelka, Vaneska, Lenka a Branko sa tiež tešia na bicyklovanie. Frederika, Ivanka, Dušanka a Kristián a Radko sa už nevedia dočkať kúpania na kúpalisku. Ja sa teším na koníka. Lilianka Stretneme sa v novom školskom roku.

4 Loptička vďaky Sadnite si do kruhu. Premyslite si, komu by ste sa chceli za niečo v tomto školskom roku poďakovať. Mal by to byť niekto, kto Vám v niečom pomohol. Potom si medzi sebou hádžte loptičku tak, že ten, kto sa chce poďakovať, hodí loptičku tomu žiakovi, ktorému vďaka patrí. Môžete mu povedať, za čo mu ďakujete. Aký bol školský rok Sadnite si do kruhu. Zamyslite sa nad celým školským rokom a pokúste sa vymyslieť jedno prídavné meno, ktorým by ste charakterizovali celý školský rok. Každý povie svoj názor. Napríklad: Tento školský rok bol veselý, náročný, únavný, otravný, zábavný, zaujímavý, netradičný... Vysvedčenie Predstavte si, že by ste mali nikomu podľa vlastného výberu napísať vysvedčenie. Komu by ste ho dali? Čo by ste známkovali? Urobte si svoj vlastný návrh. Vyberte si niekoho, oznámkuje ho za predmety alebo činnosti, ktoré sami uznáte za vhodné. Potom si povedzte nahlas svoje názory.

5 Pripomíname si Medzinárodný deň detí 1. jún 2018 Hoci nie je úplne jasné, prečo bol pre tento deň vybraný práve 1. jún, tento dátum je na svete najobľúbenejší a oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách sveta. Je to deň, ktorého cieľom je urobiť deťom radosť, a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete, na ich práva a potreby. Aj v našej škole každoročne oslavujeme tento deň a nebude tomu inak ani teraz. 1. jún bude dňom prázdnych tried. Pripravili sme si množstvo rôznych aktivít v ktorých si určite každý príde na svoje. Bude veľa zábavy, tak ako sa na správnu oslavu patrí. Nech sa páči, nahliadnite do programu a vyberajte: Stolnotenisový turnaj Kozmetický salón

6 Pripomíname si 8.6. Deň najlepších priateľov Je dňom oslavy pravého priateľstva. Ak máte skutočného priateľa, oslávte s ním tento deň a povedzte mu, ako si ho vážite Deň otcov Nielen naše mamy majú svoj sviatok. Naši otcovia svoj sviatok oslavujú vždy tretiu nedeľu v júni. Nezabudnite! Deň kvetov Vedeli ste, že aj kvety majú svoj deň? A nielen kvety. Deň je určený všetkým milovníkom kvetov a zelene Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu je dňom, ktorý by mal zvyšovať povedomie o svetovom probléme drog, ktoré nás neustále prenasledujú.

7 Čo sa udialo Tancujeme pre radosť Tanečné podujatie sa konalo už po siedmy krát. Tanec je radosť. A keď majú tanečníci naozaj radosť z tanca, je to na nich vidieť. Tí naši priam sršali radosťou. A my sme všetko prežívali s nimi. Energia a radosť z tanečníkov sa prenášala aj do hľadiska a všetkých nás zdvíhala zo sedadiel. Potlesk nemal konca-kraja. Veríme, že na budúci rok sa opäť stretneme v takom húfnom počte, v akom sme sa stretli tento rok. Tešíme sa na všetkých zo Senice, Holíča, Nového Mesta nad Váhom, Piešťan, Trenčína, Púchova,... a na všetkých, pre ktorých je tanec hrou, zábavou, liekom. Tanec je pohyb a pohyb je život. Viac vo fotogalérii na webovej stránke našej školy.

8 Čo sa udialo v našej škole Navštívil nás Bentley Hurááá. Takto sme sa potešili, keď nás navštívil psík Bently. Je to krásny labrador, ktorý so svojou kamarátkou, cvičiteľkou Danielkou, pomáha deťom i dospelým k fyzickej, psychickej i sociálnej pohode. Jedným slovom, Bently lieči telo i dušu. Psíkovia, ako Bently veľmi pomáhajú pri rehabilitácii, pomáhajú k rozvoju motoriky, komunikácie, uvoľňovaniu svalového napätia, učia ohľaduplnosti, zlepšujú koncentráciu. Veríme, že sa ešte s Bentlym stretneme. Bol to pre nás neuveriteľný zážitok.

9 Trochu INÁ škôlka Sú medzi nami. V posledných rokoch je ich stále viac. Detí s autizmom. Na prvý pohľad vyzerajú ako všetky ostatné deti. Ale niečo je predsa len inak. Majú svoj vlastný svet. Nechápu ten náš a my nechápeme ten ich. Deti s autizmom vás neignorujú, oni jednoducho čakajú, aby ste vstúpili do ich sveta. Autizmus neznamená nemať sny, znamená učiť sa iným spôsobom a urobiť tieto sny reálnymi. Autizmus je cesta, ktorú si nikto neplánoval. Autizmus nemá žiadny všeobecný manuál. Autizmus znamená NIKDY SA NEVZDAŤ. A my sme sa rozhodli pomôcť. V tomto školskom roku sme otvorili špeciálnu materskú školu pre deti s autizmom a pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou. Tieto deti potrebujú špeciálny typ starostlivosti, aby boli schopné plnohodnotného života. Chceme im umožniť vstúpiť do nášho sveta a vidieť svet z trochu iného uhla. Nič nás viac neteší, ako spokojnosť našich detí, ako úsmev na ich tvári, ako ich objatie. Sú medzi nami a my ich máme radi.. Mgr. Gabriela Barszczová

10 Detský smiech je jedným z najkrajších zvukov na svete. Usmejte sa. A vo vašom úsmeve nech je veľa dobroty a iba trošku, trošíčku trpkosti. Odpusťte životu a svetu, že nie sú dokonalí.

11 Pozrite sa. Sme tu. A chceme tu byť s vami. Úsmev vám zohreje srdce a zlepší deň.

12 Letný bazár Pozývame Vás na letnú burzu oblečenia, obuvi, hračiek a všeličoho iného, čo už bolo požívané, ale je čisté a nepoškodené. Burza sa bude konať dňa 20. júna 2018 v telocvični našej školy. Príďte a vyberte si niečo pre seba, či svojich blízkych. Tešíme sa na Vás.

13 Galéria...tentoraz predstavujeme šikovné ruky našich piatakov, siedmakov a deviatakov...

14 Niečo na zbystrenie pozornosti na záver. Koľko zvierat sa skrýva na obrázku?

15 Pinterest kalendar.azet.sk