Bluehelix Top RRT K 50. Kondenzačný kotol najvyššej triedy s 50 L nerezovým zásobníkom TUV

Veľkosť: px
Začať zobrazovať zo stránky:

Download "Bluehelix Top RRT K 50. Kondenzačný kotol najvyššej triedy s 50 L nerezovým zásobníkom TUV"

Prepis

1 Bluehelix Top RRT K 50 Kondenzačný kotol najvyššej triedy s 50 L nerezovým zásobníkom TUV

2 BLUEHELIX TOP RRT K EVOLÚCIA JE KOMPLETNÁ Tento rad kondenzačných kotlov je vybavený testovaným primárnym výmenníkom z nehrdzavejúcej ocele a 50-litrovým zásobníkom TUV z nehrdzavejúcej ocele. Navrhnutý a vyrobený podľa nových smerníc ErP pre ekologicky kompatibilný dizajn a označovanie, je BLUEHELIX TOP RRT K 50 na vrchole svojej kategórie. BLUEHELIX TOP RRT K 50 dosahuje jednu z najvyšších energetických úspor vykurovania v kategórii kotlov: ηs 94% (trieda A ErP, stupnica od G do A ++). Kombináciou externej sondy a diaľkového ovládania Romeo alebo nového ovládača Connect dosahuje navyše energetickú triedu systému A + (stupnica od G po A +++). ROZŠÍRENÁ ZÁRUKA 5 ROKOV Kvalita produktu BLUEHELIX TOP RRT K 50 je nepochybná a spoločnosť Ferroli je pripravená podrobiť ju testom tým, že zákazníkom ponúka predĺženúzáruku, ktorá je podmienená pravidelnou údržbou a zákonnými kontrolami. 5 rokov záruka Modely Prevádzka na zemný plyn alebo LPG (bez výmeny trysky) mod. 28 TUV (16,1 l/min pri t 30 C) η s 94% A + S Y S T E M scala G A +++ mod. 34 TUV (19,5 l/min pri t 30 C) Bluehelix Top RRT K Romeo/Connect Vonkajšie čidlo Energetická trieda systému A + NAJLEPŠIA ÚČINNOSŤ AJ NA STARÝCH SYSTÉMOCH Obr. A Obr. B Nerezový výmenník tepla BLUEHELIX TOP RRT K 50 - THERMOBALANCE TM (obr. A) v porovnaní s klasickejším a rozšírenejším výmenníkom (obr. B), upustený od vývoja smerom k primárnemu nerezovému výmenníku použitému v modeloch Bluehelix (2012 ->). Táto geometria umožňuje výmenníku tepla tepelnej jednotky THERMOBALANCE pracovať takmer s maximálnou konštrukčnouúčinnosťou aj v podmienkach čiastočného upchatia, zatiaľ čo pri rovnakom množstve usadenín a usadenín (napr. Pri inštaláciina staré systémy) má výmenník tepla B tendenciu sa veľmi rýchlo upchávať v časti, ktorá je v kontakte s plameňom, kvôli zmenšenej prietokovej ploche kvapaliny, kde sa vytvára skutočná bariéra usadenín, ktoré bránia výmene tepla a znižujú účinnosť pod nominálne hodnoty. Rovnaké množstvo (5 gr.) Inkrustácií a usadenín vo výmenníku (A) a (B) s rovnakou dĺžkou rúrkovej časti. Mierka 150% skutočného merania. Sekcia výmeny tepla s plameňom

3 CHARAKTERISTIKY Plusy produktu > Kotol s primárnym výmenníkom z nerezovej ocele vysokej kvali-ty, bez spojov a s plným prietokom, zaručuje zvýšenú životnosť a zníženú údržbu, stále si však zachováva vysokú účinnosť aj pri starých systémoch s oxidáciou a nečistotami. > : v kombinácii s modulačným diaľkovým ovládaním a externou sondou (voliteľné) dosahuje vyššiu triedu účinnosti A + (stupnica od G do A +++) > Ľahko sa prispôsobuje podmienkam zaťaženia vďaka širokému modulačnému rozsahu, ktorý môže dosiahnuť až 1:12 (mod. 34, 1:10 mod. 28) > MC 2 : Multi Combustion Control, nový spaľovací systém s patentovanou technológiou priemyselného odvodenia prispôsobenou pre plyn pre lepšiu adaptabilitu použitia na rôzne podmienky plynovej siete (napr. fluktuácie alebo znížené tlaky) > M.G.R: Zemný plyn, LPG - prostredníctvom jednoduchej konfigurácie je kotol schopný pracovať na zemný plyn a LPG bez použitia ďalších konverzných súprav > Exkluzívny systém výmenník-horák so samochladiacim krytom: zjednodušuje údržbu a znižuje náklady vďaka menšiemu počtu náhradných dielov. > Výroba teplej úžitkovej vody s 50 litrovým zásobníkom z nerezovej ocele > Predispozícia pre recirkulačné prípojky (obsiahnuté v príslušenstve:pripojovacia sada) > Hydraulické prípojky zakryté krytom kotla > Integrovaný kotlový By-Pass > Obzvlášť vhodný na prevádzku v dymovodoch ktoré vyžadujú ťažké spalinovody vďaka schváleniu pre prevádzku s dymovodmi s priemerom 50 mm > F.P.S: Systém ochrany spalín. Spalinový ventil namontovaný sériovo na kotol umožňuje ľahké pripojenie k spoločným tlakovým dymovodom (napr. Pri renováciách) v súlade s normou UNI > Navrhnutý na zjednodušenie a uľahčenie bežnej údržby a čistenia > Funkcia anti-legionella s programovateľným časovaním > Časované antiblokovanie pre obehové čerpadlo a trojcestný ventil > Certifikovaný 3 hviezdičkami vo výrobe TUV podľa EN > Minimálne emisie znečisťujúcich látok (trieda 6 podľa EN ) > Prevádzka s kĺzavou teplotou pomocou externej sondy > Modulované vykurovacie čerpadlo s nízkou spotrebou (ErP Ready - trieda A) > Digitálna regulácia plameňa s tromi pokusmi o opätovné zapálenie prípad prevádzkového bloku z dôvodu nedostatočnej detekcie plameňa. PRODUKT V SKRATKE THERMO BALANCE CONTO TERMICO 2.0 FUMI Ø 50 mm COLLETTIVE IN PRESSIONE MULTI COMB. CONTROL CLASSE 6 FROST SHIELD F P S M C 2 NOX -5. C CLIMATICA SANITARIO RANGE 1 : 12 METANO GPL READY ETAs 94% EASY CONTROL M G R

4 BLUEHELIX TOP RRT K 50 Pohľad dovnútra INOVATÍVNA TEPELNÁ SKUPINA FERROLI THERMOBALANCE TM V JEHO 5 PRVKOCH Spoločnosť Ferroli zamerala dizajn spaľovacieho horáku a výmenníka BLUEHELIX TOP RRT K 50 na maximalizáciu funkčných výhod a konštruktívnej odolnosti okrem jednoduchosti údržby: konštrukcia trubkového výmenníka bez spojov a paralelných okruhov zaručuje, že nedochádza k zavdzušneniu výmenníka a nezachytáva sa v ňom nečistota zo systému a uľahčuje čistenie chemickým preplachom, na rozdiel od špirálových výmenníkov s dvojitým paralelným okruhom. THERMO BALANCE VÝMENNÍK 1 Jednokruhový výmenník z nerezovej ocele s veľkými priechodmi, odolný voči zanášaniu a ľahko sa čistí KRYT HORÁKU 2 Vzduchom chladený predný kryt spaľovacej komory HORÁK 3 Exkluzívny pologuľovitý horák z nehrdzavejúcej ocele s tesnnením long-life. ADAPTÍVNE SPAĽOVANIE 4 Auto-adaptívne spaľovanie inteligentný systém odvodený od priemyselných kotlov, ktorý monitoruje a samočinne sa stabilizuje spaľovanie, keď sa zmenia podmienky plyn + vzduch VENTILÁTOR 5 Ofsetový ventilátor na uľahčenie údržby vykurovacej jednotky bez demontáže. Integrovaná spalinová klapka pre pripojenie k C.C.S. (v súlade s UNI 7129)

5 VÝMENNÍK Spaľovacia jednotka Trubka, ktorá predstavuje výmenník BLUEHELIX TOP RRT K 50, je vyrobená z nerezovej ocele, čo je materiál, ktorý umožňuje vytvoriť extrémne hladký povrch, a teda menej napadnuteľný inkrustačnými prostriedkami a usadeninami. Extra nadrozmerná časť - plný prietok, hladký povrch a serpentínová konštrukcia bez spojov drasticky znižujú percento usadenín vo vnútri rúry a výrazne predlžujú životnosť výmenníka Vzduchom chladený kryt horáku. Žiadny izolačný panel (počas údržby sa nezlomí) MAXIMÁLNE TICHO Nový dizajn pre komfort Exkluzívny pologuľovitý horák z nerezovej ocele Obzvlášť presná konštrukcia BLUEHELIX TOP RRT K 50 umožňuje dosiahnuť veľmi nízke hodnoty z hľadiska ticha a akustického komfortu, takže je takmer nemožné rozlíšiť hluk pozadia bežnej domácnosti od hluku produkovaného kotlom počas normálnej prevádzky. Prechodné zapnutie / vypnutie kotla boli tiež optimalizované podľa akustického komfortu, takže zákazník sa už nebude musieť starať o to, či je kotol kvôli svojej hlučnosti zapnutý alebo vypnutý ako u starých generácií kotlov.

6 CONNECT Ďiaľkové ovládanie cez WiFi Vysielač Nové bezdrôtové diaľkové ovládanie dostupné ako doplnok pre správu domáceho pohodlia aj zo smartfónu cez aplikáciu Connect (ios a Android). Maximalizuje pohodlie miestnosti moduláciou teploty cez funkcie kompenzácie vnúterného prostredia (CCA) a kompenzácie vonkajšieho prostredia (CCE) prostredníctvom externej teploty, ktorú je možné načítať priamo z internetu (alebo z voliteľnej externej sondy). Priemerná sezónna účinnosť vykurovania miestností sa zvyšuje o + 4% (A+). CLIMATICA Prijímač TEMPERATURA MANDATA IMPIANTO TEMPERATURA ESTERNA CCE Načítaním vonkajšej teploty (z internetu alebo z voliteľnej externej sondy) je systém schopný meniť teplotu systému podľa vonkajšej teploty nameranej na základe konfigurovateľných klimatických kriviek, čím zaručuje užívateľovi maximálny komfort miestnosti pri zmene vonkajších klimatických podmienok. Vnútorná teplota C RIADENIE KOTLA Ovládací panel a funkcie Riadiaca elektronika - ovládací panel umožňuje užívateľovi prispôsobiť prevádzku kotla tak, aby bolo možné riadiť komfort teploty podľa jeho potrieb. Vďaka ovládaciemu panelu s tlačidlami a jednoduchému LCD displeju sú programovacie operácie na prípravu teplej vody a vykurovanie systému veľmi ľahké a intuitívne. Vďaka diaľkovému pripojeniu cez zbernicu sa to dá urobiť aj priamo z diaľkového ovládača ROMEO/CONNECT. Elektronika je chránená poistkou, ktorá je ľahko prístupná vďaka špeciálnemu krytu a elektrickým spojeniam prospieva robustná a veľká skrinka s ľahko prístupnými konektormi. Kotol je tiež navrhnutý na pripojenie druhého izbového termostatu na určené svorky na riadenie viaczónových zmiešavacích systémov alebo nadradenej viaczónovej regulácie Ferroli FZ4B. Čas CCA Modulačná funkcia CONNECT/ROMEO umožňuje moduláciu výkonu kotla pri dosiahnutí nastavenej hodnoty teploty v miestnosti. To zlepšuje kvalitu pohodlia elimináciou tepelných špičiek s následnou úsporou energie. S TERM. ROMEO ALEBO CONNECT S TERMOSTATOM ON/OFF EASY CONTROL a 14b Tlačidlo zníženia / zvýšenia teploty teplej úžitkovej vody 3-4 Tlačidlo zníženia / zvýšenia nastavenia teploty ústredného kúrenia 6 Tlačidlo Reset-Menu Klzná teplota 7 Tlačidlo voľby režimu Zima, Leto, Kotol vypnutý, ECO, COMFORT 8 Indikácia režimu Eco (Economy) alebo Komfort 9 Indikácia prevádzky TÚV 10 Indikácia letného režimu 12 Multifunkčná indikácia (bliká s funkciou ochrany výmenníka tepla) 13 Indikácia funkcie kúrenia 14a Indikácia horáka zapnutá (bliká s fázy kalibrácie a fázy vlastnej diagnostiky) 14b Zobrazuje sa s anomáliou, ktorá spôsobila zablokovanie zariadenia. Pre obnovenie chodu kotla je potrebné stlačiť tlačidlo RESET (detail 6) 17 Detekovaný externý snímač (s voliteľnou externou sondou)

7 MC 2 Multi Combustion Control Elektronika riadi ionizačný prúd plameňa, aby zabezpečila optimálne spaľovanie, keď sa mení hustota vzduchu alebo kvalita plynu. Vzťah medzi pomerom vzduch / plyn (λ) a plameňovým ionizačným signálom sa používa na riadenie samotného pomeru vzduch / plyn, a teda aj spaľovania. MC2: Multi Combustion Control, nový spaľovací systém s patentovanou technológiou adaptáciou na plyn, zlepšuje adaptabilitu použitia na rôzne podmienky plynovej siete (napr. Výkyvy alebo znížené tlaky). MULTI COMB. CONTROL M C 2 JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA Servis bez problémov Kotol je navrhnutý tak, aby v čase údržby alebo spustenia mohol technik realizovať servis jednoduchšie. Vďaka maximálnemu prístupu k hlavným komponentom umožňuje tepelná jednotka Thermobalance TM vykonávať údržbu s maximálnou presnosťou a rýchlosťou. Niekoľko príkladov: - Vnútorný prístup uprednostňuje 3-dielny kryt s odnímateľnými časťami. - Skrinku elektroniky je možné ľahko otočiť a nechať voľný prístup k vnútorným častiam. - Odstup ventilátora od horáka a umiestnenie pod ním sa nesmie demontovať, aby ste sa dostali k nerezovej jednotke výmenníka horáka. - Kryt horáka sú úplne chladené vzduchom, a preto si nevyžadujú izolačný panel. - Horák sa demontuje uvoľnením iba 3 skrutiek a ponechaním voľného prístupu k výmenníku z nehrdzavejúcej ocele. - Výmenník tepla s plným prietokom je navrhnutý tak, aby odolával najtvrdším vodám, a je ľahko čistiteľný vďaka jedinému nekolektrickému potrubnému okruhu. - Vstupný filter teplej úžitkovej vody je možné ľahko vytiahnuť priamo zvnútra bez toho, aby ste museli demontovať hydraulické prípojky kotla.

8 ZJEDNODUŠENÁ VÝMENA Pripojenie dymovodu ø 50 mm Nový kotol je možné inštalovať aj s potrubnými dymovodmi s priemerom 50 mm. Obzvlášť dôležité na trhu s náhradnými dielmi v častých prípadoch kolektívnych dymovodov, ktoré vyžadujú ťažké odvody spalín, kde je potrebné mať vysokú kapacitu na vylučovanie dymov aj pri malých priemeroch. FUMI Ø 50 mm FUMI 50 mm FLEX 50 mm: 22 mt (mod. 28) FLEX 60 mm: 60 mt (mod. 28) MAX 22 mt (7 PIANI) ARIA 4 m + 4 m 80 mm Spoločný komín F.P.S.: Sistema di Protezione Fumi. - Systém ohrany spalín. Spalinovod (štandardne inštalovaný) umožňuje ľahké pripojenie k hromadným dymovodom pod tlakom (napr. Pri renováciách) v súlade s normou UNI Pre inštalatérov riešenie spoločného potrubia pod tlakom je ekonomickejšie (zmenšenie priemerov komína). COLLETTIVE IN PRESSIONE F P S

9 KOMFORT A BEZPEČNOSŤ Funkcie Vývojári mysleli na sériu funkcií, ktoré sú schopné zaručiť kvalitu úžitkovej vody, najlepšie dodanie energie do vykurovacieho systému v kombinácii s dlhšou životnosťou kotla. FUNKCIA STOPandGO STOP AND GO Použitím krátkych alebo veľmi krátkych zmiešavacích batérií na rýchly prívod vody sa spustí postup zapaľovania kotla, ktorý sa zvyčajne končí okamžite. Pretrvávanie týchto nesprávnych štartov môže z dlhodobého hľadiska ohroziť priemernú životnosť produktu. Pre tento BLUEHELIX TOP RRT K 50 poskytuje elektronický parameter, pomocou ktorého je možné odložiť zapálenie horáka (Stop and Go) jeho aktiváciou iba pri skutočných odberoch teplej úžitkovej vody. FUNKCIA SUN EASY FUNZIONE BLUEHELIX TOP RRT K 50 bol navrhnutý tak, aby sa dal ľahko vložiť do systémov vyrobených pomocou najmodernejšie technológie. Systém SUN EASY využíva elektroniku, ktorá zjednodušuje kombináciu so solárnymi panelmi s prirodzeným aj núteným obehom. Prostredníctvom snímača umiestneného na TUV okruhu nepretržite riadi teplotu vody predhrievanej solárnymi panelmi, čo umožňuje zapálenia horáka iba v prípade, že teplota klesne pod hladinu potrebnú na zaistenie optimálneho pohodlia užívateľa. FUNKCIA ECO-COMFORT SANITARIO V prevádzke ECO je výroba teplej úžitkovej vody vypnutá. V prevádzke COMFORT je aktívna dodávka teplej úžitkovej vody Dosiahnutie maximálneho pohodlia certifikované 3 hviezdičky (EN 13203). Profily účinnosti a zaťaženia podľa smernice ErP sú na vrchole kategórie: mod. 28 / A - XL mod. 34 / A - XXL ROZSAH MODULÁCIE RANGE Nová riadiaca elektronika umožňuje dosiahnuť vysoké modulačné rozsahy, ktoré môžu u modelu 34 K 50 dosiahnuť 1:12 (1:10 pri 28 K 50). Týmto spôsobom BLUEHELIX TOP RRT K 50 je schopný prispôsobiť sa skutočnému výkonu požadovanému systémom s mimoriadnou ľahkosťou a efektivitou, pričom sa vyhne nepríjemným operáciám zapínania a vypínania, ktoré zvyšujú prevádzkové náklady a znižujú priemernú životnosť produktu. 1 : 12

10 CHARAKTERISTIKY Hydraulika - Rozmery - ERP LEGENDA 10 Prívod UK 11 Spiatočka UK 14 Bezp. ventil 32 Čerpadlo 34 Čidlo systému UK 36 At. odvzdušňovací ventil 40 Expanzná nádoba TUV 56 Expanzná nádoba UK 74 Plniaci ventil UK 95 Prepínací ventil 114 Tlakový spínač 155 Čidlo zásobníka TUV 180 Zásobník 186 Čidlo spiatočky TUV 193 Sifón 209 Výstup TUV 210 Vstup SV 241 Integrovaný bypass v skupine čerpadla BLUEHELIX TOP RRT 28 / 34 K 50 Vrchný pohľad Spodný pohľad LEGENDA 1 Prívod UK 3/4 2 Spiatočka UK 3/4 3 Výstup TUV 1/2 4 Vstup SV 1/2 5 Vstup plynu 3/4 6 Vývod poistného ventilu / vypustenie vody z kotla

11 TECHNICKÉ PARAMETRE Technická tabuľka a výtlaky čerpadla BLUEHELIX TOP RRT K Trieda ERP (Class G - A ++ ) A A (Class G - A) A A Max./Min. vykurovacia kapacita kw 27,2 / 5,6 34 / 7,1 Max./Min. tepelný výkon (80/60 C) kw 24 / 4,9 30 / 6,3 Max./Min. tepelný výkon (50/30 C) kw 26 / 5,4 32,5 / 6,9 Max. vykurovacia kapacita TUV kw 28,5 34,7 Min. vykurovacia kapacita TUV kw 5,0 6,4 Tepelný výkon TUV Max./Min. kw 28,0 / 5,0 34,0 / 6,3 Účinnosť Pmax (80-60 C) (Hi) % 98,1 97,9 Účinnosť Pmin (80-60 C) (Hi) % 97,8 98,0 Účinnosť Pmax (50-30 C) (Hi) % 106,1 106,1 Účinnosť Pmin (50-30 C) (Hi) % 107,5 107,5 Účinnosť pri 30 % výkonu (Hi) % 109,7 109,5 Vstupný tlak plynu G20 mbar Maximálny prietok plynu G20 m 3 /h 3,02 3,67 Minimálny prietok plynu G20 m 3 /h 0,53 0,68 CO 2 max / min G20 % 9,3 / 9,2 9,3 / 9,2 Vstupný tlak plynu G31 mbar Max./Min. prietok plynu G31 kg/h 2,21 / 0,39 2,70 / 0,50 CO 2 max / min G31 % 10,3 / 10,0 10,3 / 10,0 Trieda emisií NOx (EN ) Max. prevádzkový tlak UK bar 3 3 Min. prevádzkový tlak UK bar 0,8 0,8 Maximálna teplota do UK C Kapacita vody UK v kotli l 4,2 4,2 Kapacita expanznej nádoby UK l Kapacita zásobníka TUV l Natlakovanie exp. nádoby UK bar 0,8 0,8 Max. prevádzkový tlak TUV bar 9 9 Min. prevádzkový tlak TUV bar 0,3 0,3 Produkcia TUV t 30 C l/10min Produkcia TUV t 30 C l/h Typ elektrickej ochrany (IEC 60529) IP X5D X5D Elektrické napájanie V/Hz 230V / 50Hz 230V / 50Hz Elektrický príkon W Prázdna hmotnosť kg Maximálny výtlak čerpadla BLUEHELIX TOP RRT 28 K 50 BLUEHELIX TOP RRT 34 K mc.a mc.a m 3 /h m 3 /h

12 cod. 89AI3012/ Produktové poradenstvo a technická pomoc Sklad a výdaj Ferroli Slovakia MSGO s.r.o. Jaseňová 7, Nitra Sklad a kancelária: Dlhá 96/C, Nitra Mob.: